Jak usunąć plamy z farby? Kilka sposobów na uratowanie ubrania!

Plama z farby na ubraniu czy dywanie wcale nie musi być wyrokiem na tkaninę. Takie plamy można usunąć – liczy się jednak szybka reakcja! Podpowiadamy, w jaki sposób można to zrobić!
Wioletta Górecka / 7 miesięcy temu

Jesteś w trakcie remontu lub wieczory lubisz spędzać sam na sam z pędzlem i płótnem? A może zupełnie przypadkiem twoje ubranie padło ofiarą nieostrożnego malarza i „zdobi” je plama z farby? Niezależnie od tego, w jaki sposób farba znalazła się na twoim ubraniu, im szybciej zareagujesz, tym większa szansa na dopranie jej w całości! Ubranie poplamione farbą nie musi kończyć na śmietniku lub jako ścierka. Zastosuj sprawdzone metody, które pomogą ci uporać się z plamą z farby!

Jak usunąć plamy z farby?

Farbę z materiału możesz spróbować zmyć różnymi detergentami. Jednak w trosce o stan ubrań, wypróbuj najpierw metody, które stosowały już nasze babcie! Do ratowania ciuszków przyda ci się rozpuszczalnik, zmywacz do paznokci oraz benzyna. Pomocna będzie również terpentyna oraz…masło i talk. Warto zadziałać na jeszcze mokrej plamie. Zobacz, jak ich użyć i co zrobić, by uratować ulubione ubrania!

To także ci się przyda!
Chwila nieuwagi i plama? Jak usunąć plamy ze smaru?
Jak sprać plamy z ubranek dziecięcych?
Prosty sposób na to, jak uratować zafarbowane pranie!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)