POLECAMY

7 najdziwniejszych roślin doniczkowych, o których nawet nie miałaś pojęcia że istnieją!

Są takie rośliny doniczkowe, z których nazwaniem mieliby nawet problemy profesorowie botaniki. Wcale nie są wykonane z plastiku - zobacz!
Weronika Kwaśniak / 10 miesięcy temu
7 najdziwniejszych roślin doniczkowych, o których nawet nie miałaś pojęcia że istnieją! fot. Fotolia

Nawet osoby, które nie są pasjonatami ogrodnictwa, na pierwszy rzut oka rozpoznają storczyka (a przynajmniej jego popularną odmianę phalaenopsis) czy paprotkę. Są jednak takie rośliny doniczkowe, z których nazwaniem mieliby nawet problemy profesorowie botaniki. Te okazy wyglądają tak dziwacznie, że wprost trudno uwierzyć, że naprawdę istnieją!

Zobacz fotki dziwnych kwiatów doniczkowych - z pewnością prezentowałyby się bardzo oryginalnie na każdym parapecie!

1. Hoya Kerrii

 

Love these guys. Perfect for our little #cornerplanter too! #hoyakerrii #💞 #hearts #heart #💝

Post udostępniony przez Beluga Supply (@belugasupply)

Żywe wyznanie miłości? Zazwyczaj traktuje się tak czerwone róże, ale jak się okazuje, uczucia można okazać jeszcze bardziej bezpośrednio. Hoya Kerrii ma idealny kształt serca i pochodzi z Azji. Ponieważ jest sukulentem, charakteryzuje się skromnymi wymaganiami, dlatego bardzo łatwo ją hodować - nawet rzadko podlewana będzie pięknie rosła.

6 roślin, które trudno zmarnować: idealne dla zapominalskich

2. Kaktus Zig Zag

Kaktus Zig Zag wygląda bardziej jak nietypowa paprotka, a jego oryginalna nazwa to Epiphyllum anguliger. Pochodzi z Meksyku, a w naturalnych warunkach wydaje dodatkowo piękne, białe kwiaty, z których powstają potem owoce o smaku... agrestu. Czasem kwitnie również w warunkach domowych.

3. Crassula Umbella

Ten sukulent prezentuje się bardzo efektownie! Niestety, jest dość podatny na inwazje szkodników. Nie lubi też nadmiaru wody.

4. Euphorbia Tirucalli

 

New to the shelves - 6" Euphorbia Tirucalli Pencil Cacti 'Firesticks' 🔥#pencilcactus #euphorbiatirucalli #sprouthomebrooklyn

Post udostępniony przez SPROUT HOME BROOKLYN (@sprouthomebrooklyn)

Ten kwiat doniczkowy wygląda jak przeniesiony wprost z podwodnego królestwa Arielki! Aż trudno uwierzyć, że euphorbia jest w stanie rosnąć na powierzchni ziemi. Latem zmienia kolor na zielony, a podczas zimowych miesięcy zdobi parapetem odcieniami czerwieni i oranżu.

5. Platycerium

Może to dość dziwne skojarzenie, ale czy ta roślina nie przypomina wam poroża łosia, powieszonego dumnie na ścianie? ;-) Platycerium ma dużą zaletę: nie trzeba (a właściwie nawet nie można) stawiać go na parapecie. Może zdobić nawet powierzchnię pod samym sufitem!

6. Euphorbia obesa

 

Euphorbia obesa. Beautiful picture 👌🏻📷 @belugasupply

Post udostępniony przez Welcome to Plantcetera (@plantcetera)

Ta kulka nie ma kolców i przypomina uroczą, pękatą piłeczkę. Euphorbia obesa nie przepada jednak za suszą. Trzeba pamiętać o jej regularnym nawadnianiu. Czy nie jest urocza?

7. Trachyandra

 

#drseusssucculent #trachyandra

Post udostępniony przez @she.bloody.wishes

To kolejna roślina, która wygląda jak przeniesiona z dna oceanu! Wydaje się, że została wykonana z plastiku - nic bardziej mylnego, to naprawdę żywy egzemplarz! W naturalnym środowisku trachyandra występuje w południowej i wschodniej Afryce.

Czytaj więcej porad domowych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)