Aranżacja balkonu - 7 hitów z Instagrama

Znajdź pomysły na swój balkon!
Weronika Kwaśniak / 02.05.2016 07:01

Szukasz inspiracji na swój balkon lub taras? Czasem warto zainteresować się internetowymi hitami i sprawdzić, jakie aranżacje święcą triumfy na całym świecie.

W tym artykule zebrałam dla was najpiękniejsze (moim zdaniem) stylizacje balkonów. Niektóre z nich nie wymagają nawet dużego nakładu środków finansowych! Która najbardziej się wam podoba?

1. Z baldachimem

Wymarzone miejsce, aby zasiąść z dobrą książką i kubkiem dobrej kawy, a potem oddać się wypoczynkowi. Baśniowy baldachim chroni przed słońcem i wiatrem, a dodatkowo wygląda jak przeniesiony wprost z dziecięcych marzeń!

2. Geometryczne formy

 

🌵🌵🌵 #cactus #cactusgarden #geometric #balcony #london #canarywharf #sunny

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @ashleyjunya

Taki mały dodatek jest w stanie stworzyć całą stylizację - praktycznie nie potrzebuje towarzystwa. Geometryczna osłonka na kaktusy skradła moje serce! Ta aranżacja zadaje kłam teorii, że na balkonie należy hodować przede wszystkim pelargonie i surfinie. Mój hit!

3. Kolorowy szał

 

My balcony = ready for summerrrrr!! ☀️🎉#balcony #vegan #plants #fun #decoration #summer

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Mi Sun Hiltermann (@miesjuuh)

Ta wesoła aranżacja jest przeurocza! Jej koszt nie zrujnuje twojego portfela - wystarczy kilka doniczek i lampionów w wyrazistych kolorach. Możesz również zdecydować się na jeden wariant kolorystyczny, duże nagromadzenie czerwonych lub niebieskich dodatków będzie wyglądać równie efektownie.

4. Wypoczynkowy raj

Kolejny kącik wprost stworzony do relaksu! Jak widać, nie ma tutaj typowych roślin balkonowych, ale duża ilość zieleni prezentuje się świetnie. Dużo poduszek wystarczy, aby stworzyć przytulną aranżację.

5. Z kanapą

A gdyby tak... wynieść na balkon ukochaną kanapę? Dla mnie relaks na balkonie jest ważniejszy nawet niż duża ilość pięknych roślin!

6. Roślinna dżungla

 

#balcony #flowers #hangingplants

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Stefanie Wolfsburg (@bibosteffa23)

Na balkonach ze zdjęcia można zobaczyć prawdziwą... dżunglę. Bujne rośliny właściwie nie potrzebują towarzystwa, same w sobie są najpiękniejszą ozdobą. Warto zauważyć, że taki "gąszcz" idealnie chroni przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów.

7. Ze starych butelek

 

➕recycled bottles. How cool are these as decor for your bare walls?➕ #gkenchantedfarm #repurposed #hangingplants #simple

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anna Freida (@exponentialfaith)

Recykling balkonowy? Czemu nie! Niebanalna dekoracja może być przy okazji bardzo... eko. Na zdjęciu aranżacja stworzona z kilkudziesięciu przemalowanych, plastikowych butelek. Nietuzinkowe i niedrogie!

Zobacz więcej przydatnych porad:

Jakiego psa kupić dla seniora?
Jakich środków nie wolno łączyć ze sobą?
Jak wyczyścić łazienkę - 6 sposobów, by pięknie lśniła
Rośliny do ogrodu, których nie trzeba podlewać
Jak często zmieniać ręczniki?