Rolety rzymskie fot. Fotolia

Rolety rzymskie - co powinnaś o nich wiedzieć

To odrobinę niekonwencjonalna, ale jednocześnie efektowna i funkcjonalna ozdoba nie tylko okna, lecz także całego wnętrza. Zarówno stylowego, jak i nowoczesnego.
/ 17.06.2013 10:41
Rolety rzymskie fot. Fotolia
Rolety rzymskie przypominają zwykłe rolety, które zakłada się, aby chroniły przed słońcem i wzrokiem przechodniów. Są jednak bardziej dekoracyjne. Podczas podnoszenia ładnie się układają, dół bywa czasem zdobiony frędzlami, falbanką lub pasem innej tkaniny. Można je uszyć niemal z każdego materiału.

Wybierz swój model rolet rzymskich


Najczęściej spotyka się rolety rzymskie wykonane z nieprześwitującego materiału. Po opuszczeniu zastępują grube zasłony, a podniesione – wyglądają jak ozdobny lambrekin. To propozycja dla tych, którzy lubią okna bez tiulowych firan. 

Ostatnio modne stały się także rolety z cienkiej organdyny i woalu. One z kolei są rodzajem firanki, tyle że podnoszonej, co na pewno docenimy w pochmurny dzień. 

Montaż rolet rzymskich


Rolety rzymskie wiesza się na karnisza rurkowego lub mocuje do szyny aluminiowej. Podnosi się je, pociągając za dyskretny sznurek lub łańcuszek.

Dobra rada: Rolety rzymskie, podobnie jak zasłony, można prać. Upewnij się więc tylko przed zakupem, czy wybrany model daje się łatwo zdemontować.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/17.06.2013 10:40
Bardzo mi się podobają rolety rzymskie :)