Choinka z makaronu fot. Adobe Stock

Choinka z makaronu kokardki lub muszelki na kilka sposobów

Choinka z makaronu to oryginalna dekoracja: możesz ją wykonać z makaronu kokardki, muszelki czy pióra, ale podstawą jest klej na gorąco oaz baza do jej stworzenia - np. styropianowy stożek do kupienia w sklepie papierniczym.
Edyta Liebert / 11.12.2020 13:06
Choinka z makaronu fot. Adobe Stock

Choinka z makaronu będzie wyglądać elegancko, jeśli pokryjesz ją farbą w sprayu lub pomalujesz ręcznie. Nam najbardziej podoba się choinka z makaronu kokardki pomalowana zieloną farbą - wygląda niesamowicie.

Jak zrobić choinkę z makaronu

Do wykonania choinki z makaronu potrzebujesz:

  • 1 opakowanie makaronu, np. farfalle,
  • stożek styropianowy lub sklejony z połówki tekturowego talerzyka,
  • klej na gorąco,
  • farba w sprayu,
  • opcjonalnie: ozdoby, np. kokardki, koraliki. 

[CMS_PAGE_BREA]

Sposób wykonania choinki z makaronu

  1. Przygotuj bazę do naklejania makaronu, makaron oraz rozgrzej klej na gorąco w bezpiecznym miejscu, najlepiej wyłożonym np. gazetami.
  2. Wybierz metodę przyklejania makaronu oraz sposób nakładania - może być wzdłuż brzegów poziomo i pionowo, może być prościej - czyli „na płasko”.
  3. Przyklejaj cierpliwie makaron do choinki, przytrzymując go przez kilka sekund po zetknięciu ze styropianem lub tekturą - klej zastyga dość szybko, ale trzeba uważać, aby nie doszło do poparzenia. Lubi też pozostawiać cieniutkie nitki kleju na makaronie - za każdym razem je usuwaj, bo choinka będzie obleczona „pajęczynką” z kleju.
  4. Gdy choinka z makaronu będzie gotowa, odstaw ją na godzinę do „wystygnięcia”. Sprawdź, czy wszystkie elementy są trwale przyklejone. Jeśli jesteś zadowolona z efektu, spryskaj ozdobę z bezpiecznej odległości sprayem w wybranym kolorze lub pomaluj ręcznie farbami. Możesz też spryskać ją sztucznym śniegiem!

Choinka z makaonu kokardkifot. Adobe Stock/kolaż polki.pl​

Nam choinka wykonana z makaronu farfalle najbardziej spodobała się w kolorze ciemnej zieleni z dodatkiem złotych elementów, w tym dekoracyjnej kokardki na czubku. Wspaniała realizacja!

Zielona choinka z makaronu farfallefot. Adobe Stock

Choinka z makaronu - pomysły i inspiracje

Choinka z suchego makaronu

Nasza propozycja choinki z makaronu to tylko przykład na bożonarodzeniowe ozdoby DIY. W rzeczywistości ogranicza cię tylko wyobraźnia i możliwości: choinkę z makaronu możesz wykonać też z dziećmi bez użycia kleju na gorąco, przyklejając suchy makaron (różne rodzaje) do kartki obsypanej solą morską lub ryżem.

Choinka z makaronu płaskafot. Adobe Stock

Srebrna choinka z makaronu muszelki

Pomysł na złotą lub srebrną choinkę z makaronu to gwarancja zachwycającego efektu: te kolory są niezmiennie modne w aranżacji domu czy mieszkania, i to nie tylko w okresie Bożego Narodzenia. Warto zaakcentować wystrój, wieszając wieniec adwentowy, który również możesz wykonać z makaronu i zestawić z choinką. 

Choinka z makaronu muszelkifot. Adobe Stock

Choinka z makaronu tagliatelle

A może by tak wykonać choinkę... z ugotowanego makaronu? Nie można mówić tu o spektakularnej trwałości, ale warto rozpatrywać taką pracę artystyczną jako zabawę z dzieckiem w okresie bożonarodzeniowym. Dzieci uwielbiają zimowe prace plastyczne, a posiłek w kształcie choinki to coś, czego długo nie zapomną. 

Choinka z ugotowanego makaronufot. Adobe Stock

Zobacz także: Pomysłowe pakowanie prezentów świątecznych13 sposobów na wprowadzenie świątecznego klimatu w domuJak zrobić kalendarz adwentowy