Garść pomysłów na ozdoby z papieru na choinkę, które przygotujesz raz-dwa

ozdoby na choinkę z papieru fot. Adobe Stock, Parilov
Jeśli chcesz przygotować ozdoby na choinkę z papieru, daj się ponieść wodzom wyobraźni i stwórz ciekawe, oryginalne dekoracje. Potrzebne będą przede wszystkim nożyczki klej oraz szablony, z których będziesz wycinać wybrane kształty. Możesz znaleźć je w sieci lub przygotować samodzielnie. Zobacz garść świątecznych informacji.
/ 09.12.2022 05:38
ozdoby na choinkę z papieru fot. Adobe Stock, Parilov

Piękne ozdoby na choinkę z papieru nie tylko ozdabiają świąteczne drzewko, ale także mogą być świetną zabawą dla całej rodziny. Zaangażuj swoich najbliższych i wspólnie przygotujcie ciekawe dekoracje. Wykorzystaj do tego karton, brystol albo zwykłe kolorowe kartki.

Spis treści:

  1. Wycinanki na choinkę
  2. Papierowa choinka na choinkę
  3. Aniołki z papieru
  4. Papierowe bombki
  5. Ozdoby na choinkę z papieru

Ozdoby na choinkę z papieru: klasyczne wycinanki

Symetryczne wycinanki to bardzo popularna forma tworzenia świątecznych ozdób. Wystarczy, że kartkę papieru (najczęściej dociętą na kształt koła) złóż na pół, na cztery i na sześć. Następnie narysuj wzorki na jednym kawałku i wytnij całość. Po rozłożeniu na papierze pojawią się symetryczne nacięcia, które stworzą kształt śnieżynki.

Tak przygotowane ozdoby możesz powiesić na choince, ale także na oknie lub ozdobić nimi świąteczny stół.

jak zrobić ozdoby na choinkę z papieru

fot. Ozdoby z papieru na choinkę/Adobe Stock, Oksana_S

Papierowa choinka na choinkę

Kto powiedział, że na choince nie może zawisnąć... choinka? Przygotujesz ją przy pomocy kilku kartek kolorowego papieru, kleju oraz nożyczek. Wystarczy, że wytniesz kilka identycznych trójkątów, a następnie dotniesz je tak, aby powstał pień oraz rozgałęzienia:

fot. Papierowe ozdoby na choinkę/Pinterest

Do gotowej choinki dołącz sznurek lub wstążkę, a następnie powieś na świątecznym drzewku. Możesz dodatkowo udekorować swoją ozdobę bombkami wyciętymi z papieru lub uformowanymi z waty.

Ozdoby na choinkę z papieru: aniołki

Przy pomocy dwóch kawałków papieru, koralika lub waty oraz sznurka możesz przygotować urocze aniołki. Będą idealnie prezentować się na świątecznym drzewku. Najpierw wytnij dwa prostokąty z papieru. Jeden musi być większy - to będzie tułów.

fot. Ozdoby z papieru na choinkę/Pinterest

Każdy kawałek pozaginaj na kształt harmonijki. Kartkę przeznaczoną na tułów złóż następnie na pół, aby powstała „spódniczka". Kolejny kawałek złap palcami na środku obu dłuższych boków i ściśnij mocno. To będą skrzydełka. Całość połącz ze sobą klejem, dodaj główkę z koralika, a także sznurek.

Ozdoby na choinkę z papieru: bombki

Papierowe bombki wcale nie są takie trudne do wykonania. Możesz je przygotować na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest wycięcie ok. 10-12 cienkich prostokątów z dowolnego papieru. Może być on jednolity albo wzorzysty, dobrze sprawdzą się także kawałki gazety.

fot. Bombki na choinkę z papieru/Pinterest

Kolejnym krokiem jest układanie ich na kształt półkul i sklejanie ze sobą od góry i dołu. Na koniec wystarczy dodać sznurek i ozdoba gotowa.

fot. Ozdoby na choinkę z papieru/Pinterest

Możesz także sięgnąć po inną metodę. Wytnij z papieru kilkanaście identycznych kształtów - mogą być to koła, ale nie muszą. Następnie każdy kształt złóż na pół, złóż wszystkie razem i sklej ze sobą sąsiadujące boki kolejnych elementów. Możesz w ten sposób stworzyć wiele ciekawych kształtów.

ozdoby na choinkę z papieru pinterest

fot. Ozdoby na choinkę z papieru/Adobe Stock, Olena Rudo

Ozdoby na choinkę z papieru

Tak naprawdę papierowe ozdoby możesz stworzyć w kilka chwil, wycinając wybrane kształty z kartonu, brystolu lub innego, sztywnego papieru. Mogą to być renifery, bałwanki, prezenty, a także mikołaje czy elfy. Ogranicza cię tylko wyobraźnia.

Baw się formą, maluj dowolnie papierowe elementy i dekoruj je guzikami, koralikami, a także elementami trójwymiarowymi, przygotowanymi z filcu, waty czy plasteliny.

pomysły na ozdoby na choinkę z papieru

fot. Ozdoby z papieru na choinkę/Adobe Stock, perfectlab

Czytaj także:
Jak zrobić bombki DIY
Świece zapachowe domowej roboty
Jak zrobić kosz prezentowy

Redakcja poleca

REKLAMA