jak dekorować dom światełkami, dekoracje świąteczne ze światełkami fot. Fotolia

Jak dekorować dom światełkami - pomysły

Oto 4 pomysły na ładne stroiki ze światełkami!
/ 21.05.2019 18:10
jak dekorować dom światełkami, dekoracje świąteczne ze światełkami fot. Fotolia

Warto rozświetlić nie tylko choinkę, ale  także małe stroiki ustawiane na stole czy szafce, a może też okno i parapet. Nie musisz kupować w tym celu drogich kompletów lampek z żaróweczkami o wymyślnych kształtach.Najprostsze lampki, za kilkanaście złotych, także dają wspaniały efekt. Warto kupić  2–3 komplety. Świece dopasuj kolorystycznie do dekoracji i zwróć uwagę na długość palenia.

Bożonarodzeniowe stroiki ze światełkami

  • W bukiecie. Wstaw do szerokiego wazonu z wodą kilka gałązek z krzewów z czerwonymi owocami (np. z ognika, irgi) i gałązki różnych krzewów iglastych. Przymocuj do nich sporo szyszek sosny. Opleć lampkami choinkowymi.
  • Wśród złotych gwiazdek. Na szklanym wazonie namaluj złote gwiazdki farbką do szkła i ceramiki (10 zł) lub przyklej samoprzylepne. Włóż do środka kremową świecę w kształcie gwiazdy i kilka złotych bombek.
  • Nietypowa choinka. Na podstawce pod doniczkę ustaw smukły stożek z kartonu lub drucianej siatki. Opleć go korzeniami i gałązkami. Przymocuj ozdoby w stylu ekologicznym i cienkie świeczki.
  • W koszyku. Płaski koszyczek wyłóż jabłkami, świątecznymi ozdobami, laskami cynamonu i anyżkiem. Na środku ustaw świecę w kształcie jabłka lub duże jabłko ze świeczką w wydrążeniu.

Autorka jest redaktorem dwutygodnika "Pani Domu"

Zobacz więcej porad: