Co zrobić żeby buty nie spadały fot. Adobe Stock

Co zrobić żeby buty nie spadały - 5 sposobów

Są sprawdzone sposoby na to, aby pięty nie wypadały z butów. Kup specjalne zapiętki, przyklej plaster lub załóż rajstopy we wzorki. By szpilki nie spadały z pięt możesz też wypchać czubki watą.
Weronika Kwaśniak / 09.10.2020 06:30
Co zrobić żeby buty nie spadały fot. Adobe Stock

Oszałamiająco piękne szpilki, które po kilku godzinach noszenia zaczynają zsuwać się z pięt? Wygodne baleriny, szpilki na słupku czy półbuty damskie na koturnie, które przy trzecim wyjściu spadają z nóg? Nie musisz wcale kupować zbyt dużych butów, aby walczyć z problemem spadającego obuwia. Prędzej czy później taka sytuacja przydarza się każdej z nas. 

Oto 5 sposobów na to co zrobić, żeby pięty nie wypadały z butów.

Co zrobić, żeby szpilki nie spadały z pięt?

  1. Czubki butów wypchaj watą. To najprostszy, ale bardzo skuteczny sposób!
  2. Przyklej podwójny plaster. Piękne szpilki „klapią” ci na pięcie? W niewidocznym miejscu naklej dwa plasterki. Jeden prawdopodobnie nie byłby wystarczający, ale podwójna warstwa zwiększy objętość pięty.
  3. Kup specjalne wkładki do butów, żeby te nie spadały. Ceny zaczynają się już dosłownie od kilku złotych, a wybór jest naprawdę duży. Możesz wybrać podpiętki, zapiętki, wkładki przyklejane pod palcami. Mogą być one żelowe, skórzane lub wykonane z szorstkiego materiału (zapobiega to ślizganiu się stopy).
  1. Załóż rajstopy o niejednolitej fakturze. Często bywa tak, że buty zsuwają się ze śliskich tkanin. Warto wtedy zakupić model bez lycry lub rajstopy we wzorki. Dzięki temu, obuwie będzie lepiej się „trzymać” stopy.
  2. Skorzystaj z pomocy szewca. Niestety, w niektórych przypadkach domowe sposoby nie są w stanie pomóc. Możesz jednak poprosić profesjonalistę, aby np. wzbogacił buty o pasek zapinany wokół kostki. Dzięki temu przestaną buty nie będą spadać z pięt.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 6.10.2015.

Zobacz więcej porad:
Sposoby na skrzypiące buty
Jak rozciągnąć buty?
Sposoby na nieprzyjemny zapach z butów