Wnętrzarski hit: gres w salonie

Zobacz inspiracje - przepiękne wnętrza!

Salon jest zazwyczaj najbardziej reprezentacyjnym miejscem w mieszkaniu. Niczym aranżacyjna wizytówka prezentuje gust domowników, ale także ich styl życia. Pokój dzienny zazwyczaj jest też przestrzenią bardziej użytkowaną niż pozostałe pokoje. Planując jego urządzenie warto zastanowić się, obok walorów estetycznych, nad funkcjonalnością i trwałością materiałów, które zastosujemy.

Gres w salonie

Nowoczesna przestrzeń w ascetycznym stylu to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy poszukują prostoty w designerskiej odsłonie. Płytki ceramiczne zdobione rysunkiem betonu wpisują się w styl industrialny, który coraz częściej gości na salonach.
Płytki warto uzupełnić drewnianymi dodatkami lub minimalistycznymi, białymi meblami, które nie przytłoczą niepotrzebnie przestrzeni. Pomieszczenie pozostanie przestronne oraz mocno doświetlone dzięki czemu nie będzie sprawiało wrażenia chłodnego i niedostępnego.

Ogromna zaletą płyt gresowych jest ich trwałość, odporność na działanie różnych czynników oraz łatwość w utrzymaniu. Dlatego także zalecamy układanie ich nie tylko w kuchni, łazience, ale również w salonie i korytarzu – radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Zobacz też nasze porady związane z butami:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Bardzo mi się podobają takie pomysły wykończenia ścian. Sama myślę co zrobić u siebie, bo remontu dawno nie było, a zmiany by się przydały. Ostatnio u znajomej widziałam stiuk wenecki. Maksymalnie mnie oczarował, pokój zrobił się dzięki niemu taki stylowy i nabrał klasy. Pomysłów dużo, jakoś muszę je poukładać i do dzieła!