Designerskie lofty

W Polsce moda na lofty rozwija się od stosunkowo nie dawna. Są monumentalne, z zaskakującą aranżacją i bardzo elitarne - te o wysokim standardzie są niezwykle ekskluzywne. Oto światowe "cuda" architektury i ludzkiej kreatywności.

W Polsce moda na lofty rozwija się od stosunkowo nie dawna. Są monumentalne, z zaskakującą aranżacją i bardzo elitarne - te o wysokim standardzie są niezwykle ekskluzywne. Oto światowe "cuda" architektury i ludzkiej kreatywności.

Designerskie lofty

Fot. Homedit, Jobingco.com

Marzy ci się własny, prywatny loft?  Miejsce, gdzie nic cię nie ogranicza,a o ciasnocie i hałaśliwych sąsiadach nie ma mowy. Loft będzie wprost idealny. Dlaczego? Ponieważ daje niesamowicie nieskończone możliwości wnętrzarskie!
Ale zacznijmy od początku, jego historia zaczęła się od przerabiania przez ludzi o nieograniczonej wyobraźni, miejsc takich jak poddasza, stare magazyny i inne pomieszczenia, pierwotnie nie przeznaczone dla zamieszkania -na apartamenty zarówno przestrzenne jak i przytulne. Specyfiką loftu jest obecność we wnętrzu elementów odratowanych, przypominających o historii pomieszczenia, takich na przykład jak odsłonięta naturalna ściana z cegły albo kamienia, stary piec, podłoga z desek, pokrytych patyną czasu.

Przedstawiamy najciekawsze - stylowe aranżacje.

 

Przytulny magazyn pszenicy

Mieszkanie znajduje się w Denver, Colorado. Docelowo loft spełniał rolę magazynu do przetwarzania i przechowywania pszenicy. Po 40-tu latach prace zostały wstrzymane, a loft został porzucony. Dziś jego nowa odsłona prezentuję piękne i nowoczesne mieszkanie. Ten niezwykle ciekawie zaaranżowany loft cechuje się wyjątkowa dbałością o szczegóły, a jego mieszkańcy zadbali o każdy najdrobniejszy detal w mieszkaniu.

Designerskie lofty

Designerskie lofty

Fot. Homedit.com(4)

 

Kościelny urok kamiennych ścian

Szczególnie ważne, by w lofcie wszystko pozostawało w niczym nie zachwianej harmonii tak jak przedstawia to nasz kościelny loft .Tu, pierwsze skrzypce gra kolor i nieodłączne, pomysłowe gadżety i dodatki aranżacyjne. Innym rozwiązaniem kolorystycznym takiego loftu jest dotrzymanie wierności “ponurym”, a jednocześnie bardziej wytrawnym odcieniom podkreślającym klimat urbanistyczny. Dobrze pasują do takiego wystroju grafiki na ścianach. Elementy loftu: okna, drzwi, panele podłogowe, karnisze nie żyją własnym życiem, a są utrzymane w kolorycie naturalnego drewna. Do tego wszystkiego loft lubi się"pochwalić" drogim sprzętem RTV , a więc idealnie spełni się w tej roli telewizor  w niektorych przypadkach nawet na “na całą ścianę” czy kinem domowym. Tutaj to tylko dodatek, ktory idealnie wkomponowal się we wnętrze, choć nadal jest "centrum salonu". W wielu loftach sypialnia jest rozmieszczona powyżej dużego pokoju. Jeżeli wszystkie pomieszczenia są na jednym poziomie, intymność strefy sypialnej zaznacza jedna ściana.

Designerskie lofty

Designerskie lofty

Designerskie lofty

Fot. Jobingco.com

 

Niepozorny luksus

To nowoczesny loft w rejon Bourgogne (Burgundia) w środkowej Francji. Przerobiony ze stodoły na współczesne, przestronne i wielokondygnacyjne mieszkanie o artystycznej duszy. To śródziemnomorskie wnętrze z rustykalną aurą. Dzięki połączeniu takich elementów jak: beton, belki dębowe, żyrandole z nowoczesnym sufitem, bielonymi ścianami i subtelnymi dodatkami, stworzyło orginalny styl i wspaniały efekt.

Designerskie lofty

Designerskie lofty

Designerskie lofty

Fot. loftenberg.com (6

 

Kościół w domowej odsłonie

To nowoczesny loft stworzony z Kościoła Westbourne Grove w Londynie. Dawna kaplica babtystów z 1953 roku znajdująca się w luksusowej dzielnicy Notting Hill nabrała nowego zastosowania. Oto piękne, klarowne i niezwykle czyste w swojej prostocie wnętrze, Nowoczesny projekt obejmujący kolorowe, niewielkie detale i przestrzeń niczym nie zaburzoną, w której dominuję prostota i minimalizm. To wszystko tworzy zapierający dech w piersiach efekt.

Designerskie lofty

Designerskie lofty

Designerskie lofty

Fot. loftenberg.com (6)

 

Nonszalancki loft

Tym razem prezentujemy odmienność pozostałych loftów - detale, wyrazistość i mnogość to cecha tego loftu. Cechuje się eleganckim, nowoczesnym stylem. A to wszystko z XVIII-wiecznego budynku biurowego z widokiem Luwr, na Rue de Rivoli w ekscytujące mieszkanie z silną tożsamością i zadziornym charakterem. To prawie 4,5 metrowe mieszkanie od samego początku olśniewa. Całość mieszkania, mimo wystylizowania na nowoczesne i niepokorne wnętrze, zachowało wszystkie profile, drewniane podłogi i ornamenty. Oszałamiającego efektu nadaje pozłacane lustro o centralnym punkcie salonu, stwarzające wrażenie bogactwa.

Designerskie lofty

Designerskie lofty

Fot. loftenberg.com (4)

 

Monumentalny loft z przepychem

Niesamowite miejsce. Niesamowity, przestronny i bardzo twórczy. Dawna fabryka, z zewnątrz niczym się nie wyróżniająca, niczym pozostawiona w oryginalnym zamyśle, a tym czasem wnętrze zaskakuje. Zamieszkały przez mistrza kuchni, co podpowiada nam niezwykle duża wyspa kuchenna, niczym centralny punkt ogromnego salonu. Wraz z designerską łazienką, otwartą i połączoną z resztą pomieszczeń, idealnie wkomponowuje się w całościowy klimat mieszkania.

Designerskie lofty

Designerskie lofty

Designerskie lofty

Fot. MLS.com (6)

 

Drewniana impresja

Oto przeobrażenie eks-magazynu na piętrowe mieszkanie, w którym drewno wiedzie prym i ustala kierunek wystroju. Konstrukcja mieszkania oparta jest na ciężkich drewnianych i stalowych kolumnach w doskonałym połączeniu murowanych ścian. Przestrzeń prywatna i publiczna została tutaj idealnie zharmonizowana. Nietypowości dodaje również ciekawy barek oraz przesuwne, harmonijne drzwi. Cale wnętrze nabiera klimatu dzięki funkcjonalnym i rzeźbiarskim elementom wystroju.

Designerskie lofty

Designerskie lofty

Fot. loftenberg.com (4)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 lat temu
robią wrażenie!
/6 lat temu
Prześwietl finanse tej firmy jeśli ma długi to bym odradzał bo już czerwone światło na początki to szybko można z verdict sprawdzić. Po drugie podpisz umowę żadnych pieniędzy pod stołem bo nie będziesz miała żadnych praw do reklamacji itp.
/6 lat temu
Mi udało się teraz kupić mieszkanie w fajnej kamienicy, teraz tylko muszę znaleźć ekipę remontową. Pytanie tylko jak sprawdzić, czy jak wezmą zaliczkę to nie znikną?