Co na ścianie w łazience zamiast płytek fot. Adobe Stock, neonshot

Co zamiast tradycyjnych płytek w łazience? Zobacz 5 modnych rozwiązań

Co zamiast tradycyjnych płytek w łazience? Zobacz 6 modnych inspiracji
Małgorzata Machnicka / 09.06.2021 12:27
Co na ścianie w łazience zamiast płytek fot. Adobe Stock, neonshot

Chciałabyś, aby twoja łazienka była inna niż wszystkie? Zrezygnuj z klasycznych płytek! Zamiast tego wykorzystaj jeden z pięciu materiałów, który sprawi, że wnętrze będzie naprawdę wyjątkowe.

Spis treści:

  1. Drewno
  2. Beton architektoniczny
  3. Lustro lub szkło
  4. Tapeta 
  5. Cegła

Drewno zamiast płytek w łazience

Jeśli podobają ci się łazienki w stylu SPA, zamiast płytek na ściany połóż drewno. W łazienkach najlepiej sprawdza się drewno egzotyczne m.in. drewno tekowe czy cedrowe. Z polskich doskonale odnajdzie się dąb, buk i jesion.

Jeśli zdecydujesz się na drewno w łazience, pamiętaj o impregnacji i odpowiednim zabezpieczeniu go przed wilgocią.

Betonowa ściana w łazience

Beton architektoniczny w formie płyt sprawdzi się w każdej łazience - choć najefektowniej prezentować się będzie w tych bardzo przestronnych

Świetnie pasuje do łazienek w loftowym stylu oraz tych w surowym, minimalistycznym klimacie. Jeśli nie chcesz, aby beton na ścianie miał podziały, możesz kupić specjalną betonową farbę, która (nałożona odpowiednią techniką) pozwala uzyskać bardzo podobny efekt.

Lustro lub szkło

Ogromne lustro w łazience? Czemu nie! Tylko przyjrzyj się pomieszczeniu poniżej - wygląda szalenie efektowanie. Lustro możesz oprawić w duże, złote ramy albo kupić tylko taflę i przykleić ją bezpośrednio do ściany. Taki zabieg doskonale powiększa wnętrze!

Zamiast lustra doskonale sprawdzi się również szkło - może to być szkło transparentne, mleczne lub barwione, jednolite lub z naniesionymi wzorami. 

Tapeta w łazience

Tapeta w łazience to jeden z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz na 2021 rok. Sprawdzi się zarówno w dużych jak i bardzo małych pomieszczeniach.

Tapetę możesz położyć na jedną, dwie lub więcej ścian lub np. od połowy wysokości - poniżej ściana może być wyłożona drewnem, betonem lub po prostu pomalowana farbą (wybieraj farby, które przeznaczone są do pomieszczeń o dużym zawilgoceniu i są odporne na ścieranie).

Cegła lub kamień

Choć płytki cegiełki to jeden z najważniejszych trendów w urządzaniu łazienki, to wiele osób zamiast imitacji woli prawdziwą, surową cegłę. Najpopularniejszą jest ta w naturalnym, ciepłym, rudym odcieniu, ale w łazienkach często używa się również tych malowanych na biało lub czarno. 

Na łazienkowych ścianach doskonale poradzi sobie również kamień - może być gładki, wyszlifowany albo zupełnie naturalny o nieregularnym kształcie.

Czytaj także:
Płytki heksagonalne w łazience - zobacz aranżacje
Zobacz metamorfozę małej łazienki w stylu PRL
To jeden z najmodniejszych dodatków do łazienki w 2021 roku

Tagi: łazienka