Jesteś zabiegana, bo w ciągu dnia łączysz kilka ważnych ról życiowych? Jeśli wciąż masz wrażenie, że brakuje ci czasu na gotowanie, to z pewnością doceniasz sałatki. Gotowa mieszanka sałat, z pokrojonymi warzywami, dodatkami białkowymi, odrobiną ziół oraz oliwy z oliwek i gotowe!
„Niezdrowe” produkty, które jedzą dietetycy
Sycąca sałatka na diecie odchudzającej
Sałatki mają „sławę” posiłku idealnego na diecie odchudzającej. Niestety wiele kobiet po sałatce szybko odczuwa głód. Pokażemy ci, jakich składników użyć, by przedłużyć sytość po sałatce.
Pamiętaj jednak, że sałatka rzadko bywa pełnowartościowym posiłkiem i nie powinna zastępować obiadu. Strategia „oszczędzania kalorii” poprzez zjedzenie sałatki się nie sprawdza. Potem i tak nadrobisz przypadkowym batonikiem, czy parówką zjedzoną przed lodówką.
Sałatkę jadaj na lunch w pracy. Możesz ją przygotować nawet w biurowej kuchni, a podstawowe składniki kupisz w większości sklepów spożywczych. Sałatkę łatwo jest zabrać ze sobą w lunchboxie lub zwykłym, szklanym słoiku. To dobra propozycja na posiłek w ciągu dnia, który przeznaczasz na załatwianie spraw na mieście.
Zobacz, jakie składniki dodawać do sałatki, żebyś po godzinie od jej zjedzenia nie była głodna jak wilk.
Sportowy look w najlepszej cenie! Skorzystaj z rabatów na buty i odzież na stronie FOR PRO promocje
Mamy dla ciebie ciekawe informacje i praktyczne rozwiązania. Zobacz także:
Te produkty żywnościowe się „nie lubią”! Nie łącz ich ze sobą!
5 tłustych produktów, które są zdrowe i pomagają schudnąć
Typ zdyscyplinowany vs. typ dowolny. Jak jest twój styl odchudzania?
Orzechy
Wystarczy 30 g dowolnego gatunku orzechów, by sałatka nasyciła cię aż do obiadu. Orzechy to wyjątkowe połączenie dużej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych i białka. Oba składniki pokarmowe budują sytość i zwiększają wartość odżywczą sałatki. Ile to 30 g orzechów? To niewielka kobieca garść!
Komosa ryżowa
Wciąż niedoceniana roślina, która łączy w sobie węglowodany złożone, błonnik pokarmowy i wyjątkowo wysoką zawartość białka. Komosa ryżowa ma niski indeks glikemiczny i pozwala utrzymać stabilne stężenie cukru we krwi, a to właśnie sprawia, że nie robisz się głodna. Błonnik pokarmowy wchłania płyny i pęcznieje w żołądku wypełniając go, a białko dodatkowo zwiększa sytość po zjedzeniu sałatki z komosą ryżową.
Awokado
Najbogatsze w tłuszcz warzywo (choć biologicznie jest to owoc). Awokado dostarcza przede wszystkim kwasów tłuszczowych jednonienasyconych, które pozwalają utrzymać prawidłowe stężenie cholesterolu we krwi. Tłuszcz mocno podnosi sytość, dlatego po zjedzeniu awokado długo nie będzie burczeć ci w brzuchu. Awokado dodaje też ciekawej, kremowej konsystencji, wyróżniającej się wśród innych składników sałatki.
Jajka
Jajka, podobnie jak orzechy, są genialnym połączeniem najwyższej jakości białka oraz tłuszczu, który w składzie ma mieszankę różnych rodzajów kwasów tłuszczowych. Badania wykazują, że zjedzenie jajek podnosi poziom sytości i sprawia, że zjadasz mniej kcal w ciągu kolejnych 36 godzin!
Jogurt islandzki
Nie lubisz suchych sałatek? My też! Do sałatki przygotuj sos na bazie świeżych ziół i jogurtu naturalnego typu skyr (jogurt islandzki). Dlaczego akurat skyr? Jogurt ten nie zawiera tłuszczu, za to jest bardzo bogaty w sycące białko. To także jeden z najgęstszych jogurtów, co sprawia, że nie ścieka po sałatce i bardzo dobrze się rozprowadza tworząc warstwę sosu przylegającą do składników.