3 sekrety psychodietetyków, które sprawią, że będziesz jeść mniej

„Te diety nie działają!”. Często zdarza ci się to słyszeć? Bez zmiany nastawienia psychologicznego do zdrowych nawyków żywieniowych nie pomoże żadna dieta. Tu z pomocą przychodzi psychodietetyka. Poznaj 3 skuteczne sposoby psychodietetyczne, by jeść mniej i chudnąć.
Barbara Dąbrowska / 19.10.2017 05:30

Z pomocy psychodietetyka można skorzystać w Polsce dopiero od kilku lat. Psychodietetyka to dość nowa, interdyscyplinarna dziedzina, łącząca przede wszystkim elementy psychologii, dietetyki i medycyny.

Kim jest psychodietetyk?

Psychodietetyk to nie tylko specjalista, który zajmuje się pomocą osobom z zaburzeniami odżywiania, takimi jak anoreksja, czy bulimia. Psychodietetyk wspiera wszystkich, którzy potrzebują wzmocnienia motywacji do zmiany nawyków żywieniowych, wykorzystując narzędzia terapii psychologicznej. Dzięki odpowiednio prowadzonym spotkaniom można, poprzez konkretne zadania praktyczne oparte o pracę własną (np. „prace domowe” między sesjami), i metodę małych kroków zmieniać przyzwyczajenia.

Zobacz, co radzą doświadczeni dietetycy. To kopalnia wiedzy!

Psychodietetyka skupia się na obserwowaniu schematów zachowań ludzkich związanych z żywieniem. Na bazie doświadczeń, badań psychodietetycy proponują często zaskakujące, ale skuteczne rozwiązania. Poznaj 3 strategie zaczerpnięte z psychodietetyki, które pomagają jeść mniej i schudnąć.

Rozważania dietetyka: czy ty też jesteś nieczysta?