POLECAMY

Kawę z masłem pije coraz więcej z nas! Dlaczego? Efekty, które daje są niesamowite!

Wiele osób twierdzi, że kawa z masłem pozwala pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Kawę z masłem, bulletproof coffee lub kawa kuloodporna to określenie dla jednego rodzaju napoju, który pije coraz więcej osób. Dlaczego? Ponoć ten napój pomaga zrzucić zbędne kilogramy.

Dieta baletnicy – bardzo niebezpieczna dieta odchudzająca! Uważajcie!

Czym jest kawa kuloodporna?

Dodawanie masła do kawy ma teoretycznie zastąpić mleko i cukier. Zwolennicy tego rozwiązania uważają, że dodanie odrobiny niesolonego masła dobrej jakości wspomaga odchudzanie, poprawia pracę mózgu i dodaje energii.

Jak przygotować kuloodporną kawę? Przepis nie jest zbyt skomplikowany. Zaleca się, aby kawa, z której zostanie przygotowany napar była dobrej jakości. Odpadają kawy rozpuszczalne i bezkofeinowe. Najlepiej wybrać bardzo dobrej jakości kawę z rodzaju arabica.

Wystarczy przygotować napar i dodać do niego łyżkę masła, najlepiej masła niesolone z mleka krów karmionych trawą. W czasie przygotowania kawy kuloodpornej należy również uwzględnić olej MCT - powszechnie dostępnym jest olej kokosowy. Całość najlepiej wlać do blendera i zmiksować. W tradycyjny sposób ciężko będzie uzyskać pożądany efekt.

Czy olej kokosowy jest faktycznie zdrowy?

Kawę z masłem najlepiej pić zamiast śniadania. Kofeina daje solidny zastrzyk energii, a tłuszcz zawarty w maśle skutecznie hamuje apetyt.

Smak kuloodpornej kawy może być na początku dość trudny do zniesienia, ale amatorzy tego napoju przekonują, że można się do niego przyzwyczaić, a nawet uzależnić. Niektórzy nawet twierdzą, że później już żadna kawa tak dobrze nie smakuje.

Olej lniany - super źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Twoje ciało nie potrafi ich wytworzyć!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
na samą myśl mnie otrzęsło... jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić chociaż pewnie spróbuję, póki co wolę jednak zwykłą dobrą kawkę (świetną teraz w ekopiramidzie kupiłam z nasion chia) a jak chce gubić kilogramy to stawiam na racjonalną dietę i ćwiczenia, kawa z masłem na pusty żołądek ze zdrowiem jakoś mi się nie kojarzy