Kobiece biurko a na nim sałatka, kawa, jabłko, migdały, laptop, komórka i słuchawki. fot. Adobe Stock

Ile kosztuje catering dietetyczny? Warto korzystać?

Jesteś na diecie, jednak nie masz czasu lub ochoty na codzienne komponowanie zbilansowanych posiłków? Rozwiązaniem może być zamawianie gotowych, dietetycznych dań. Ile kosztuje catering dietetyczny?
Wioletta Górecka / 17.07.2018 11:15
Kobiece biurko a na nim sałatka, kawa, jabłko, migdały, laptop, komórka i słuchawki. fot. Adobe Stock

Jesteś na diecie, jednak nie masz czasu na codzienne przygotowywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków? Rozwiązaniem jest zamawianie gotowych dań, z firm cateringowych. Ile kosztuje catering dietetyczny i czy jest to rozwiązanie dla każdego? Cena całodobowego pakietu uzależniona jest od kilku czynników: rodzaju diety, zapotrzebowania kalorycznego, a także czasu, na jaki wykupuje się wyżywienie. Zwykle ceny wahają się w granicach 30-50 zł dziennie.

Dieta – twój przyjaciel, nie wróg!

Przestrzeganie diety odpowiednio zbilansowanej, a więc bogatej w niezbędne składniki odżywcze, przy jednoczesnej obniżonej kaloryczności, to jeden z najważniejszych czynników warunkujących osiągnięcie oczekiwanych wyników. W zależności od zamierzonego celu (redukcja tkanki tłuszczowej, przybranie masy czy przyrost mięśni), organizm będzie miał różne zapotrzebowania. Nie radzisz sobie z samodzielnym wyliczaniem kalorii i bilansu białka, tłuszczu oraz węglowodanów w diecie, lub nie masz czasu na przygotowywanie wszystkich posiłków każdego dnia? Odpowiedzią na twoje potrzeby może być catering dietetyczny.

Catering dietetyczny – czy to ma sens?

Gotowe, odpowiednio zbilansowane posiłki, dostarczające wszystkich niezbędnych składników odżywczych, bez czasochłonnego przygotowywania i żmudnego liczenia kalorii. To największa zaleta gotowych, dietetycznych dań. Obawiasz się tego, ile kosztuje catering dietetyczny? Uspokajamy: niewiele więcej, niż wydałabyś każdego dnia na zakup składników potrzebnych do przygotowania kilku posiłków oraz przyrządzenia ich. Często na przygotowanie jednego obiadu (niekoniecznie dla większej ilości osób) wydaje się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych. Catering dietetyczny w podobnej cenie zapewnia zwykle całodzienne wyżywienie, złożone z kilku posiłków. Oszczędzasz więc czas i pieniądze, zyskując prawidłowo zbilansowaną, pełnowartościową dietę.

Co, jeśli nie gotowe posiłki?

Jeśli jednak dopiero rozpoczynasz przygodę z dietą lub szukasz pomysłów na zracjonalizowanie swojego codziennego menu, rozpocznij od „odchudzenia” jednego dania dziennie (niech będą to na przykład dietetyczne obiady – zwykle to właśnie ten posiłek zawiera najwięcej kalorii). Przed wyjściem z domu należy także każdego dnia zjeść wartościowe śniadanie, najlepiej takie, które stopniowo będzie uwalniało energię. Doskonałym nawykiem jest również przygotowywanie sobie posiłków w domu i zabieranie ich ze sobą do pracy czy na zajęcia. Dzięki temu wiesz, co jesz, a także w przypływie chwili nie spałaszujesz więcej, niż powinnaś.

To także ci się przyda!

Odchudzasz się? Wypróbuj najpopularniejsze dania dietetyczne!
7 propozycji dietetycznych obiadów na każdy dzień tygodnia!
Jak szybko schudnąć z ud? Mamy 5 sprawdzonych sposobów!