Lipolaser fot. Adobe Stock

Lipolaser - opinie, cena, efekty, skutki uboczne i przeciwwskazania

Lipolaser to jedna z najnowszych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Jest skuteczna, bezbolesna i nieinwazyjna. Efektem jest wysmuklenie sylwetki, redukcja cellulitu i ujędrnienie skóry.
Agata Bernaciak / 22.07.2020 14:14
Lipolaser fot. Adobe Stock

Spis treści:

 1. Lipolaser - opinie
 2. Cena zabiegu lipolaserem
 3. Jakie efekty daje lipolaser?
 4. Jak działa lipolaser?
 5. Jak wygląda zabieg lipolaserem?
 6. Skutki uboczne zabiegu lipolaserem
 7. Przeciwwskazania do zabiegu lipolaserem

Lipolaser - opinie

Lipolaser to skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która ma wiele pozytywnych opinii. Jednak należy pamiętać, że opinie na temat skuteczności lipolasera są subiektywne. Jak każdy zabieg, u różnych osób może przynosić odmienne rezultaty.

Podjęcie decyzji warto skonsultować z doświadczonym kosmetologiem, a najpierw upewnić się, że nie mamy przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Cena zabiegu lipolaserem

Cena zabiegu lipolaserem zależna jest od gabinetu, a także obszaru ciała, na którym ma być przeprowadzony zabieg.

Za 1 zabieg na niewielkiej partii ciała (ramiona, pośladki, brzuch) trzeba zapłacić około 100-150 zł, za zabieg na większej partii ciała (np. cały tył ciała) - 250-300 zł.

Salony kosmetyczne często oferują pakiety kilku zabiegów, dzięki czemu cena 1 zabiegu maleje. Należy pamiętać, żeby aby uzyskać zadowalające efekty trzeba wykonać około 8-10 zabiegów w częstotliwości 2 razy w tygodniu.

Jakie efekty daje lipolaser?

Lipolaster skutecznie rozbija miejscowo zalegającą tkankę tłuszczową, co daje efekt w postaci wysmuklenia, wyszczuplenia i redukcji cellulitu. Różnicę można zauważyć już po 1 zabiegu. Ostateczne rezultaty zależne są od wielu czynników m.in. grubości tkanki tłuszczowej.

Aby wzmocnić efekt, w takcie stosowania zabiegów, warto stosować lekkostrawną dietę oraz ćwiczenia fizyczne. Ważne, by po zakończeniu zabiegów, utrzymać dobre nawyki. Wówczas mamy gwarancję, że efekt będzie trwały.

Spodziewane efekty zabiegów lipolaserem:

 • zmniejszenie obwodów ciała,
 • wymodelowanie sylwetki,
 • poprawa jędrności skóry,
 • wyrównanie powierzchni skóry,
 • redukcja cellulitu,
 • wymodelowanie sylwetki,
 • poprawa metabolizmu.

Jak działa lipolaser?

Lipolaser to bezinwazyjny i bezbolesny zabieg wykonywany specjalnym urządzeniem (tzw. zimnym laserem), który emituje światło długości 650 nm. Wiązka światła przechodzi przez powierzchnię skóry, trafiając bezpośrednio do tkanki tłuszczowej.

Pod wpływem działania lasera dochodzi do reakcji chemicznej, której efektem jest rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Trafiają one do układu limfatycznego, a następnie są wydalane z organizmu. Laser działa jedynie na komórki tłuszczowe, nie uszkadza innych tkanek czy naczyń krwionośnych.

Jak wygląda zabieg lipolaserem?

Na wybraną partię ciała zakłada się specjalne głowice, które emitują wiązki światła lasera. Zabieg trwa od 10 do 40 minut, w tym czasie osoba poddawana zabiegowi może się zrelaksować. Zabieg jest bezbolesny, lecz może być odczuwane lekkie uczucie ciepła.

Lipolaser wykonuje się w miejscach, w których zwykle gromadzi się tkanka tłuszczowa, czyli na brzuchu, udach, pośladkach, boczkach, ramionach, łydkach, a także na podbródku.

Skutki uboczne zabiegu lipolaserem

Zabiegi lipolaserem zwykle nie przynoszą niepożądanych skutków ubocznych. Po zabiegu nie pozostaje żaden ślad na skórze, a pacjent może natychmiast wrócić do codziennych czynności.

Krótko po zabiegu nie należy stosować na skórę środków rozgrzewających. A do 2 tygodniu po zakończeniu zabiegów unikać opalania.

U osób z wrażliwą skórą w trakcie i bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się: lekkie zaczerwienienie lub uczucie ciepła, które szybko mijają.

Przeciwwskazania do zabiegu lipolaserem

Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu lipolaserem to:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • epilepsja,
 • stosowanie leków lub ziół światłouczulających 2 tygodnie przed zabiegiem,
 • silikonowe lub metalowe implanty w pobliżu miejsca zabiegu,
 • choroby układy krążenia (np. zakrzepica),
 • choroby autoimmnologiczne (w niektórych przypadkach jest to możliwe za zgodą lekarza),
 • choroby i infekcje skórne,
 • niedawne rany i operacje (za zgodą lekarza).

Treść artykułu pierwotnie opublikowana 13.05.2009.

Dowiedz się więcej o zabiegach laserem:
Jakie zastosowanie w medycynie znajduje laser i laseroterapia?
Jakie są rodzaje laserów i ich zastosowanie?
Czy laser może usuwać żylaki?
Jak zlikwidować przebarwienia za pomocą lasera?