POLECAMY

Jakie efekty daje lipolaser?

Lipolaser to jedna z najnowszych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Zobacz, jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu!
Jakie efekty daje lipolaser? fot. Fotolia

Lipolaser - efekty

Pierwszy efekt powinnaś zobaczyć już po upływie tygodnia. Pamiętaj jednak, że im większy obszar był poddawany zabiegowi, tym dłużej trzeba poczekać na pełne wygojenie tkanek. Czasem na ostateczny rezultat trzeba poczekać nawet kilka miesięcy.
  • Efekty operacji są widoczne zdecydowanie szybciej niż przy tradycyjnej liposukcji.
  • Zabieg z użyciem lasera jest o wiele mniej ryzykowny niż tradycyjna liposukcja, a czas powrotu do formy jest znacznie krótszy.
  • Laser wpływa na obkurczenie się włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra łatwiej dostosowuje się do nowych kształtów i zmniejsza się ryzyko powstania nierówności.

Jak wygląda zabieg przy użyciu lipolasera?

Kaniula emitująca wiązkę promieniowania wprowadzana jest do tkanki podskórnej przez skórę. Jak to możliwe, że zabieg działa? Otóż przy kształtowaniu niewielkich obszarów ciała jesteśmy w stanie sami i wydalić uwolniony tłuszcz.

Oprócz minimalnej inwazyjności metoda ma jeszcze jedną zaletę: laser działający w tkance podskórnej wywołuje także obkurczenie się skóry, przez co zdecydowanie łatwiej dostosowuje się ona do nowych rozmiarów. Ma to ogromne znaczenie u pacjentów, których skóra jest wiotka.

Lipolaser - dla kogo?

Zabieg może być wykonywany praktycznie u każdego, kto cieszy się dobrym ogólnym stanem zdrowia. Jednak najlepsze efekty daje u osób z lokalnym, niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jak przed każdą operacją będziesz musiała wykonać komplet badań krwi. Na zabieg trzeba przyjść na czczo. Najpierw lekarz zaznaczy na twoim ciele obszary, które będą wyszczuplane. Potem zostaniesz przewieziona na salę operacyjną.

Jak wygląda zabieg?

Podczas gdy ty będziesz spała, chirurg przez niewielkie nacięcie (ok. 2 mm) wprowadza pod skórę światłowodową końcówkę. Potem przesuwając ją w tkance niszczy komórki tłuszczowe. Na koniec powstała ciecz zostaje usunięta za pomocą ssaka.

Dowiedz się więcej:

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Zostaniesz ubrana w specjalny uciskowy gorset (taki sam jak przy tradycyjnej liposukcji). Będziesz go musiała nosić non stop przez najbliższe 4 tygodnie. Zabieg nie wymaga pozostawania w klinice na noc i najczęściej jeszcze tego samego dnia pacjenci wychodzą do domu.

W pierwszych dniach po zabiegu możesz czuć niewielki dyskomfort, a także tkliwość zoperowanych miejsc. Pojawią się też siniaki oraz obrzęk. Przez pierwsze 2 dni nie wolno ci się kąpać. Najważniejsze jest jednak, abyś codziennie robiła sobie zastrzyki z lekarstwem zapobiegającym powstawaniu zatorów tłuszczowych.

W pierwszym tygodniu zalecany jest odpoczynek (wykluczone jest noszenie ciężkich rzeczy). Po ok. tygodniu możesz wrócić do pracy (pod warunkiem, że nie pracujesz fizycznie).

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • cukrzyca
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • choroby nerek i serca
  • aktywne infekcje skórne
  • choroby autoimmunologiczne

Dowiedz się więcej:

na podstawie tekstu zamieszczonego w magazynie Uroda
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Lipolaser to super sposób na pozbycie się kilku cm w obodzie! W dodatku zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny, a wręcz przyjemny :) Jestem po 3 wizycie i widzę dużą zmianę-ok 5 cm. Ja byłam w slim-box w galerii Malta w Poznaniu. Super, polecam!
/9 lat temu
nigdy bym się na coś takiego nie zdecydowała. Po pierwsze szkoda pieniędzy. Wystarczy spojrzeć na zdjecie, jakie efekty przynosi taki zabieg. Już wolę sama się odchudzać. Chodzę na basen, w domu robię brzuszki. Poza tym kupiłam sobie wczoraj tabletki, które ponoć wiążą tłuszcze i zmniejszają ilość kalorii. Są ze skorupiaków, więc odchudzanie jest naturalne no i najważniejsze, mogę w miarę normalnie jeść, a co za tym idzie nie ma mowy o jo jo.