Kriolipoliza, czyli zamrażanie tłuszczu to popularny zabieg medycyny estetycznej. Decydują się na niego osoby, które są już zmęczone restrykcyjnymi dietami i decydują się na pomoc z zewnątrz w schudnięciu. Zabieg jest szczególnie polecany kobietom, które chcą zgubić tzw. uparty tłuszcz, jednocześnie zachowując swoje pełne, kobiece kształty. Odkryli go Amerykanie.
Spis treści:
Jak wygląda zabieg?
Na efekty pracy na siłowni i zmian w menu trzeba poczekać nawet kilka miesięcy, a ten nieinwazyjny zabieg może przyspieszyć drogę do nowej sylwetki. Redukcja tkanki tłuszczowej przy pomocy ekstremalnego zimna ma wielu fanów, mówi się o niej „zabieg dla leniuszków”. Coś w tym jest :-).
Zabieg trwa godzinę. Nie musisz się specjalnie do niego przygotowywać. Trzeba się rozebrać, założyć specjalną bieliznę i położyć się na łóżku kosmetycznym. Do obszaru, na których chcemy wykonać zabieg, przykłada się aplikator próżniowy. Zasysa on tkankę i chłodzi ją. W tym celu używa się specjalnego urządzenia, np. CoaxMed. Zbędne kilogramy zostają usunięte z organizmu w naturalnych procesach fizjologicznych. Po kriolipolizie grubość tkanki tłuszczowej z czasem maleje.
Kriolipolizą jesteśmy w stanie zminimalizować warstwy tłuszczu, jakie zalegają np. na brzuchu czy pośladkach. Rezultaty zabiegu widoczne są już po 2-3 tygodniach od wykonania, a całkowity rozpad zamrożonego tłuszczu następuje natomiast po 6 tygodniach. Ten efekt jesteśmy wstanie uzyskać nawet jednym zabiegiem
– mówi dr Anna Deda, specjalista Body Care Clinic w Katowicach.
Kriolipoliza - zalety zabiegu
Jakie są zalety zabiegu? Po pierwsze jest nieinwazyjny. W czasie zabiegu nie używa się ani igieł, ani skalpela, sam zabieg wykonuje się natomiast bez znieczulenia. Mimo to może być on alternatywą dla tradycyjnych liposukcji, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z niewielkim nagromadzeniem tłuszczu, który zaburza proporcje sylwetki.
Po drugie kriolipoliza oznacza krótki okres oczekiwania na efekt zabiegu – pierwsze efekty widoczne są nawet po 3 tygodniach!
Ponadto zabieg nie obciąża organizmu. Dzięki działaniu zimna jedynie na wybraną partię ciała nie ulegają uszkodzeniu tkanki sąsiadujące z tkanką tłuszczową. Cały proces odbywa się bez naruszenia skóry, pod nią.
Zabieg jest rozwiązaniem dla kobiet, którym tłuszcz gromadzi się w problematycznych miejscach, zaburzając proporcje sylwetki i charakter talii. Doskonale radzi on sobie z tłuszczem skupionym na boczkach, na wewnętrznej stronie ud, na biodrach, brzuchu, ramionach, okolicach kolan i w okolicy podłopatkowej
– wylicza dr Anna Deda.
Minusem jest długotrwałość efektów – w przeciwieństwie do liposukcji widoczne rezulataty utrzymują się około pół roku.
Liposukcja laserowa czy tradycyjna – co wybrać?
Czy to boli?
Kriolipoliza nie należy do inwazyjnych zabiegów. Raczej nie powinien boleć. Odczuwalne jest zimno i zasysanie skóry. Po zabiegu na ciele mogą pojawić się siniaki lub krwiak.
W zależności od tkanki tłuszczowej i powierzchni ciała, może być potrzebnych kilka zabiegów. Zwykle właśnie podczas dwóch wizyt usuwa się tłuszcz z brzucha. W zależności od stopnia otyłości, specjalista wykonujący zabieg kriolipolizy, dobiera odpowiednią temperaturę - im większa tkanka tłuszczowa, tym mocniej zamrozić ją trzeba.
Jak się przygotować?
Dobę przed zabiegiem należy dobrze się nawodnić - zaleca się wypicie ci najmniej 2 litrów wody. Podobnie po zabiegu też warto dużo pić. Poza tym wskazana jest lekkostrawna dieta i aktywność fizyczna.
Ważne! Kriolipolizy nie powinno się robić na uszkodzonej skórze, z podrażnieniami albo zmianami barwnikowymi.
Ile kosztuje?
Za jedno przyłożenie głowicy urządzenia trzeba zapłacić w zależności od gabinetu od ok. 200 zł w górę. Wcześniej warto zgłosić się na konsultację, żeby wiedzieć o szczegółach zabiegu i w zależności od powierzchni ciała oszacować ostateczny koszt.
Przeciwwskazania
Choć mówi się, że kriolipoliza nie jest inwazyjnym zabiegiem, dzialamy na ciało bardzo niskimi temperaturami – nie w każdym przypadku będzie to bezpieczne rozwiązanie.
Kriolipolizy nie wykonuje się:
- u kobiet w ciąży
- u chorych na cukrzycę
- u ludzi cierpiących na schorzenia wątroby
- nie zaleca się ludziom szybko marznącym, u których występuje ostra pokrzywka pod wpływem niskich temperatur
źródło: materiały prasowe Guarana Public Relations/mn
Więcej o zabiegach odchudzających:Poznaj 5 najskuteczniejszych zabiegów na cellulitSkuteczne zabiegi odchudzające – przegląd metod