Depilacja laserowa nóg fot. Adobe Stock

Depilacja laserowa nóg - ile zabiegów należy wykonać, aby cieszyć się gładką skórą?

Depilacja laserowa nóg pomoże uporać się ze zbędnym owłosieniem. Aby raz na zawsze pozbyć się włosków, należy wykonać średnio od 3 do 6 zabiegów.
Aleksandra Jaworska / 02.06.2020 10:09
Depilacja laserowa nóg fot. Adobe Stock

Depilacja laserowa nóg nie jest tania, ale po kilku zabiegach możesz mieć pewność, że problem zbędnego owłosienia nie będzie cię dotyczyć. 

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać?

Wzrost włosa w mieszku przebiega w trzech następujących po sobie fazach. Laser świetnie radzi sobie z tymi w fazie wzrostu, zwanej anagenem, w której włoski mocno przylegają do mieszków i bezpośrednio z nich wyrastają. O wiele gorzej idzie mu z tymi w fazie katagenu, czyli obumierania, (włoski wydobywają się z mieszków), i telogenu, kiedy – już martwe i poza mieszkami – są wypychane ku górze.  Wtedy wiązka lasera nie jest w stanie dotrzeć do mieszka i trwale go uszkodzić.

Szacuje się, że w jednej fazie jest tylko 20-30 % włosów, dlatego pełny cykl depilacji składa się z kilku (zazwyczaj 3-6) powtórzeń

Jaki laser wybrać, by depilacja była skuteczna?

Świetnie sprawdzi się laser diodowy. Zabieg z jego użyciem jest wyjątkowo skuteczny, dzięki jednolicie rozłożonej wiązce światła na całej powierzchni głowicy oraz technologii odzyskującej światło odbite od skóry. Dodatkowo, laser diodowy jest wyposażony w czytnik melaniny, który pozwala na dostosowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjentki oraz minimalizuje ryzyko poparzeń.

Podczas depilacji głowica lasera emituje wiązkę światła, która niszczy cebulkę włosa. Energia ta pochłaniana jest przez melaninę (barwnik znajdujący się we włosie) i zamieniona zostaje na energię termiczną. W efekcie mieszek zostaje podgrzany do temperatury 60 st. C, co powoduje jego trwałe uszkodzenie.  

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Na miesiąc lub dwa przed zrezygnuj z każdej formy wyrywania włosów, a więc odłóż wszelkie pęsety, depilatory i wosk.

Na 10-14 dni przed depilacją laserową odstaw leki i zioła, które mogą spowodować przebarwienia skóry. Są to niektóre antydepresanty, antybiotyki (np. z grupy tetracyklin), leki moczopędne, witamina A, retinoidy (przy stosowaniu zewnętrznym, przy zażywaniu doustnym - kurację trzeba zakończyć 6 miesięcy wcześniej), kwas acetylosalicylowy (np. Aspiryna), dziurawiec, nagietek.

Powinnaś również ograniczyć wizyty w solarium, stosowanie samoopalacza, bronzera oraz opalanie na słońcu – co najmniej  6 tygodni przed wykonaniem depilacji laserowej (stosowanie lasera na opalona skórę grozi jej poparzeniem). 

Dzień przez zabiegiem ogól włoski. Rano nie nakładaj żadnego balsamu ani samoopalacza.  

depilacja laserowa nóg cena
fot. Adobe Stock

 

Czy depilacja laserem boli?

Osoby z bardziej wrażliwą skórą mogą odczuwać dyskomfort (najdelikatniejszym obszarem nie są nogi, tylko bikini). Są jednak takie lasery (np. laser Vectus), przy których zabieg jest niemal bezbolesny - jest wyposażony w system chłodzący skórę przed, w trakcie i po emisji impulsu świetlnego.

Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o znieczulenie kremem z lidokainą - należy zgłosić się na zabieg godzinę wcześniej, by krem zadziałał.

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Jeśli jest podrażniona smarujemy ją preparatami łagodzącymi z panthenolem, alantoiną (np. Alantan). Świetnie sprawdzi się również Cicalfate od Avene lub Cicaplast od La Roche-Posay.

Przez 3 tygodnie nie wystawiaj ciała na ekspozycję słoneczną. Przez kilka dni nie korzystaj z sauny, basenu, siłowni. Między zabiegami nie wyrywaj włosków depilatorem, pęsetą ani woskiem.

Depilacja laserowa nóg - cena

Ceny za pojedynczy zabieg depilacji laserowej nóg waha się od 200 (za same łydki) do nawet 700 złotych (za całe nogi). W wielu salonach można wykupić od razu cały pakiet zabiegów - wtedy cena za pojedynczy jest sporo niższa. Kolejny zabieg depilacji laserowej nóg powinien nastąpić po ok. 6 tygodniach.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 12.03.2018 r.

Naszym ekspertem była Emilia Trawińska z Centrum Laseroterapii Elite w Warszawie.

Więcej o depilacji:
Depilacja woskiem w domu krok po kroku
Depilacja pastą cukrową - zalety i wady

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/06.05.2018 22:32
Ja też jestem bardzo zadowolona z takiej profesjonalnej depilacji. Byłam w instytucie piękna bielenda i faktycznie efekt po takiej depilacji, a po maszynce jest nie do porównania. Najważniejsze jest to, że ten efekt się trzyma, a nie to co maszynka, 3 dni i od nowa.
/07.04.2018 12:49
Jak dla mnie nie ma nic lepszego i wygodniejszego niż depilacja laserowa. Mam ciemne włoski, które była bardzo widoczne, więc latem musiałam się depilować praktycznie codziennie. Zdecydowałam się na depilację laserową w Estetyka Day Spa i jestem bardzo zadowolona - efekt się utrzymuje, a dla mnie to duża oszczędność czasu.
/30.03.2018 22:18
Depilacja laserowa jest genialna, robiłam najpierw pachy, żeby przekonać się czy to dla mnie, ale jak zobaczyłam, że tak to i nogi i bikini poszły "pod laser", wszystko robiłam w Dermedice w Krakowie i wiem, że na ich profesjonalizmie można polegać
POKAŻ KOMENTARZE (2)