POLECAMY

5 pytań, które powinnaś zadać, zanim zdecydujesz się na depilację laserową nóg

Skutecznie, bezboleśnie, raz na zawsze? Sprawdź!
/ 3 miesiące temu
5 pytań, które powinnaś zadać, zanim zdecydujesz się na depilację laserową nóg fot. FREE

Depilacja laserowa nóg nie jest tania, ale po kilku zabiegach możesz mieć pewność, że problem zbędnego owłosienia nie będzie cię dotyczyć. Wyjaśniamy wątpliwości dotyczące tego zabiegu. Naszym ekspertem jest Emilia Trawińska z Centrum Laseroterapii Elite w Warszawie.

1. Jaki laser wybrać, by depilacja była skuteczna?

Polecam laser diodowy. W klinikach Elite stosujemy najnowocześniejsze, jednym z nich jest Vectus. Zabieg z jego użyciem jest wyjątkowo skuteczny dzięki jednolicie rozłożonej wiązce światła na całej powierzchni głowicy oraz technologii odzyskującej światło odbite od skóry. Dodatkowo jest wyposażony w czytnik melaniny Skintel, który pozwala na dostosowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjentki oraz minimalizuje ryzyko poparzeń.

Podczas depilacji głowica lasera emituje wiązkę światła, która niszczy cebulkę włosa. Energia ta pochłaniana jest przez melaninę (barwnik znajdujący się we włosie) i zamieniona zostaje na energię termiczną. W efekcie mieszek zostaje podgrzany do temperatury 60 st. C, co powoduje jego trwałe uszkodzenie.  

2. Dlaczego po zabiegu część włosków odrasta?

Wzrost włosa w mieszku przebiega w trzech następujących po sobie fazach. Laser świetnie radzi sobie z tymi w fazie wzrostu, zwanej anagenem, w której włoski mocno przylegają do mieszków i bezpośrednio z nich wyrastają. O wiele gorzej idzie mu z tymi w fazie katagenu, czyli obumierania, (włoski wydobywają się z mieszków), i telogenu, kiedy – już martwe i poza mieszkami – są wypychane ku górze.  Wtedy wiązka lasera nie jest w stanie dotrzeć do mieszka i trwale go uszkodzić.

Szacuje się, że w jednej fazie jest tylko 20-30 proc. włosów, dlatego pełny cykl depilacji składa się z kilku (zazwyczaj 3-6) powtórzeń. Cena zabiegu to 400 zł (łydki), 850 zł (całe nogi). Kolejny zabieg depilacji laserowej nóg powinien nastąpić po ok. 6 tygodniach.

3. Jak przygotować się do depilacji laserowej?

 • Na miesiąc lub dwa przed trzeba zrezygnować z każdej formy wyrywania włosów, a więc należy odłożyć wszelkie pęsety, depilatory i wosk.
 • Na 10-14 dni przed depilacją należy odstawić leki i zioła, które mogą spowodować przebarwienia skóry. Są to niektóre antydepresanty, antybiotyki (np. z grupy tetracyklin), leki moczopędne, witamina A, retinoidy(przy stosowaniu zewnętrznym, przy zażywaniu doustnym - kurację trzeba zakończyć 6 miesięcy wcześniej), kwas acetylosalicylowy (np. Aspiryna), dziurawiec, nagietek.

 • Powinniśmy również ograniczyć wizyty w solarium, używanie samoopalacza, bronzera oraz opalanie na słońcu – co najmniej  6 tygodni przed wykonaniem depilacji laserowej (stosowanie lasera na opalona skórę grozi jej poparzeniem). 
 • Dzień wcześniej golimy włoski.
 • Rano nie nakładamy balsamu ani samoopalacza.  

4. Czy depilacja laserem boli?

 • Bardziej wrażliwe pacjentki mogą odczuwać dyskomfort (najdelikatniejszym obszarem nie są nogi, tylko bikini).
 • Jednak przy zastosowaniu lasera Vectus jest niemal bezbolesny. Jest on wyposażony w system chłodzący skórę przed, w trakcie i po emisji impulsu świetlnego.
 • Nieprzekonane panie mogą poprosić o znieczulenie kremem z lidokainą, wtedy należy zgłosić się na zabieg godzinę wcześniej, by krem zadziałał.

 

5. Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej?

 • Jeśli jest podrażniona smarujemy ją preparatami łagodzącymi z panthenolem, alantoiną (np. Alantan), można sięgnąć po Cicalfate Avene, Cicaplast La Roche-Posay.
 • Przez 3 tygodnie nie opalamy skóry.
 • Przez kilka dni nie korzystamy z sauny, basenu, siłowni.
 • Między zabiegami nie wyrywamy włosków depilatorem, pęsetą ani woskiem.

Więcej urodowych ciekawostek:

Chcecie mieć modny manicure? Te trendy ZAWSZE będą na czasie! Mamy to! 6 najważniejszych trendów w manicure na rok 2018! Jaki makijaż, fryzury i paznokcie będą modne w sezonie wiosna-lato 2018?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/3 tygodnie temu
Ja przygodę z depilacją laserową zaczęłam od pach i tak mi się to spodobało, ze stopniowo robię kolejne partie ciała. Jestem z Krakowa i to tutaj robię depilację w Instytucie Bielenda. Wszystkie zabiegi odbywają się na jak najwyższym poziomie, lekarze i kosmetolodzy którzy tam pracują to na prawdę profesjonaliści. Za dwa tygodnie będę robić depilacje okolic bikini, już nie mogę się doczekać. W końcu nie będę musiała tracić czas na golenie zwykłą maszynką.
/miesiąc temu
Ja też jestem bardzo zadowolona z takiej profesjonalnej depilacji. Byłam w instytucie piękna bielenda i faktycznie efekt po takiej depilacji, a po maszynce jest nie do porównania. Najważniejsze jest to, że ten efekt się trzyma, a nie to co maszynka, 3 dni i od nowa.
/2 miesiące temu
Jak dla mnie nie ma nic lepszego i wygodniejszego niż depilacja laserowa. Mam ciemne włoski, które była bardzo widoczne, więc latem musiałam się depilować praktycznie codziennie. Zdecydowałam się na depilację laserową w Estetyka Day Spa i jestem bardzo zadowolona - efekt się utrzymuje, a dla mnie to duża oszczędność czasu.
POKAŻ KOMENTARZE (4)