Podstawowe kroki zumby dla początkujących [VIDEO]

Naucz się kroków zumby dla początkujących i chudnij, dobrze się przy tym bawiąc! Gwarantujemy, że ten sport sprawi ci, że twoje ciało wysmukleje.
Agata Bernaciak / 25.10.2013 07:58

Czym jest zumba i jak ją trenować?

Zumba to jeden z najpopularniejszych (i według wielu najbardziej przyjemnych) sposobów na walkę ze zbędnymi kilogramami, wysmuklenie sylwetki i poprawę kondycji.

Połączenie ognistych rytmów latino, reggaeton, salsy i merengue sprawia, że podczas ćwiczeń nie skupiamy się na wysiłku. Zamiast tego czerpiemy satysfakcję z coraz płynniejszych ruchów ciała i świetnie się przy tym bawimy!

Zumba dla początkujących - nauka w domu

Ten nowoczesny styl fitnessu został zaprojektowany dla wszystkich tych, którzy za pomocą muzyki wyrażają siebie i swoje emocje. Podczas treningów każdy pokazuje własną interpretację tańca. Jednak żeby to zrobić,  trzeba czuć się w tańcu swobodnie. Dlatego jeszcze przed pierwszymi zajęciami warto poznać postawowe kroki zumby i przećwiczyć je w domowym zaciszu. Później, na treningu, z większą swobodą będziesz się ruszać i zdobywać nowe umiejętności.

W zumbie wykorzystywane są podstawowe kroki wszystkich latynoskich rodzajów tańca. Nie są skomplikowane, więc na start nie potrzebujesz instruktora. Ewentualne niedociągnięcia skorygujesz na pierwszym treningu zumby dla początkujących.

Znajomość podstawowych kroków sprawi, że zajęcia z zumby za każdym razem będą dla ciebie inne i nie znudzisz się nimi tak szybko, jak mogłabyś np. zajęciami TBC. Ognista muzyka i taniec pozwolą ci się poczuć jak na wakacyjnej imprezie, a nie jak na intensywnym i męczącym treningu. Zapraszamy!

Dowiedz się więcej o treningu zumby:
To musisz wiedzieć o zumbie! Na czym polega i co daje ten trening?
10 powodów, dla których warto uprawiać zumbę