zumba fot. Adobe Stock

Czy dzięki zumbie można schudnąć? Poznaj 10 zalet tego treningu!

Zumba z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Zastanawiasz się dlaczego? Poznaj zalety tej odmiany aerobicu. Przekonaj się, dlaczego powinnaś wybrać się na takie zajęcia i co możesz zyskać ćwicząc regularnie zumbę! To nie tylko dobra zabawa, ale również klucz do szczupłej sylwetki.
Agata Bernaciak / 08.07.2019 10:43
zumba fot. Adobe Stock

Czy dzięki zumbie można schudnąć? Ile spalasz kcal dzięki zumbie? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz poniżej! Poznaj 10 zalet uprawiania tego sportu!

10 zalet uprawiania zumby

1. Spala ogrom kalorii

Z wielokrotnie przeprowadzanych testów wynika, że w czasie godzinnej zumby spalisz aż 800 kcal! Czyż to nie jest piękny wynik? Dla porównania godzina joggingu to spalenie "zaledwie" ok. 450 kcal. Wielu zastanawia się, czy dzięki zumbie można schudnąć. Odpowiedź jest prosta - TAK!

2. Kształtowanie wszystkich partii mięśni

W odróżnieniu od ćwiczeń na siłowni, podczas zajęć zumby w identyczny sposób angażujesz wszystkie partie mięśni. Co w praktyce to oznacza? Otóż to, że twoje ciało w całości staje się jędrniejsze i traci nadmiar tkanki tłuszczowej.

3. Różnorodność = konsekwencja

Nie bez powodu kobiety nie lubią trenować na siłowni. Bieganie między maszynami i trening cardio potrafią skutecznie zniechęcić nawet najbardziej wytrzymałe panie. W przypadku zumby jest inaczej. Dzięki różnorodnym układom i gorącej muzyce kolejnego treningu nie można się doczekać!

4. Szybki wynik i szybkie odchudzanie

Regularne treningi zumby sprawiają, że w przeciągu kilku tygodni efekty ćwiczeń stają się bardziej widoczne. A powiedzmy sobie szczerze - nic tak nie motywuje do dalszej pracy jak możliwość zobaczenia jej efektów!

5. Zumba to najlepszy sposób na pozbycie się stresu

Zajęcia pomagają w pozbyciu się wszelkich stresów dnia codziennego, a także sprawiają, że czujesz się zrelaksowana i opanowana. Dlaczego? Bowiem zmęczenie psychiczne zawsze powinno iść w parze ze zmęczeniem fizycznym. Jeśli równowaga zostaje zachowana, czujesz się odprężona.

6. Trening dla każdego

Początkujący, zaawansowany, młody lub stary – każdy z nas może uczęszczać na trening zumby, a co więcej - może czerpać z niego same korzyści i dobrze się przy tym bawić! Oczywiście wszystko zależy od twojego nastawienia i chęci do nauki :)

7. Szczęśliwi czasu nie liczą

Przypominasz sobie, jak dłużyła ci się godzina na siłowni lub czas podczas biegania? Jeżeli nie lubisz tego, co robisz każda minuta zdaje się trwać nieskończoność. A zumbowa godzina mija w mgnieniu oka!

Tysiące marek, 3-dniowe akcje promocyjne i niskie ceny znanych marek! Korzystaj z okazji na stronie Zalando Lounge kupony rabatowe

8. Poznawanie nowych ludzi na zajęciach z zumby

Chodząc na zorganizowane zajęcia pomiędzy uczestnikami wytwarza się więź, bowiem wszyscy mają wspólny cel i mnóstwo tematów do rozmów. Na zastępstwie pojawiła się nowa instruktorka? Nie radzicie sobie z opanowaniem kroków? Tematów jest mnóstwo. A w towarzystwie zawsze raźniej!

9. Większa świadomość własnego ciała

Tańcząc trenujesz mięśnie, o których istnieniu nie miałaś pojęcia. Przykładem są tutaj mięśnie grzbietu, których trening jest niezwykle korzystny dla kręgosłupa. A poza tym zaczynasz akceptować swoje ciało, bowiem ruchy nabierają płynności i stają się niezwykle kobiece!

10. Pełnia szczęścia dzięki zumbie!

Regularny trening sprawia, że w naszym organizmie wyzwalane są endorfiny - hormony szczęścia. To właśnie dzięki nim jeszcze długo po zakończeniu ćwiczeń czujemy się zrelaksowane i w pełni szczęśliwe!

Dowiedz się więcej o trenowaniu zumby:
Chcesz zacząć ćwiczyć zumbę? Poznaj kroki zumby dla początkujących!
To musisz wiedzieć o zumbie! Na czym polega i co daje ten trening?