Modne sposoby odchudzania

Odchudzałaś/-eś się już na milion różnych sposób, ale żadna dieta nie okazała się skuteczna? Poznaj różne popularne sposoby odchudzania i dowiedz się, jakie są ich słabe i mocne strony. Przed tobą lista najpopularniejszych diet: Dukana, Kwaśniewskiego, makrobiotyczna i inne.

Dieta Dukana

Główną zasadą diety Dukana jest jedzenie chudych mięs i ryb. W pierwszym etapie diety należy również ograniczyć wszystkie produkty, będące źródłem węglowodanów zarówno tych prostych, jak i złożonych. Dlaczego stosując dietę Dukana chudnie się tak szybko? Czy stosowanie planu protal uchroni Cię przed efektem jo-jo?

Przeczytaj: Dieta Dukana – wszystko co chcesz wiedzieć

Makrobiotyzm

Makrobiotyzm to nie tylko dieta – to filozofia życia. Można ją jednak wykorzystać w celu stracenia zbędnych kilogramów. Dieta opiera się głównie na produktach zbożowych. Jakie są wady i zalety tej diety?

Przeczytaj: Na czym polega dieta makrobiotyczna?

Dieta Kwaśniewskiego

Dieta Kwaśniewskiego stanowi modyfikację diety Atkinsa. Ten sposób żywienia polega na prawie całkowitej rezygnacji z produktów zawierających węglowodany na rzecz produktów wysokotłuszczowych. Czym jest kwaście, do której dochodzi w wyniku stosowania tej diety? Czy warto jest stosować dietę Kwaśniewskiego?

Przeczytaj: Czy dieta Kwaśniewskiego jest zdrowa? – porada eksperta

Dieta Ornisha

Dieta Ornisha to dieta wegetariańska. Badania wykazały, że jej stosowanie hamuje postęp miażdżycy, a także może doprowadzić do cofnięcia się zmian. Jakie są główne zasady diety? Kto nie powinien jej stosować?

Przeczytaj: Dieta Ornisha

Dieta Kapuściana

Dieta kapuściana trwa tydzień. Jej podstawę stanowi zupa kapuściana, którą osoba odchudzająca się powinna jeść kilka razy dziennie. Jak zrobić zupę kapuścianą? Dlaczego dietetycy odradzają stosowanie tej diety?

Przeczytaj: Jak działa dieta kapuściana?

Dieta OXY

Dieta OXY robi ostatnio furorę – trwa 3 tygodnie i bazuje na posiłkach proteinowych, jednak – jak przekonują jej twórcy – nie naraża organizmu na uboczne skutki "przebiałkowania" jak w diecie Dukana.

Zobacz: Zasady nowej diety OXY