Kriolipoliza pomaga w walce z tłuszczem. Ile kosztuje zabieg i na czym polega?

kriolipoliza fot. Adobe Stock
Słyszałaś o kriolipolizie? To zabieg, który polega na miejscowym wymrażaniu komórek tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej głowicy. Tkanka tłuszczowa ulega zniszczeniu i usunięciu w miejscu, które poddawane jest kriolipolizie. Ile kosztuje zabieg, jak się do niego przygotować, jakich efektów się spodziewać? Sprawdź!
Agata Bernaciak / 16.07.2018 15:56
kriolipoliza fot. Adobe Stock

Ile kosztuje kriolipoliza? Poznaj cenę zabiegu!

Cena kriolipolizy (jednego zabiegu) waha się w granicach od 1 tys. do 1500 zł. Zabieg trwa około godziny. Jeśli do usunięcia jest niewielka ilość tkanki, wystarczy jedna wizyta.

Dla kogo zabieg kriolipolizy?

Przede wszystkim dla osób, które nie mają potężnej nadwagi. Kriolipoliza w odróżnieniu od liposukcji nie jest w stanie zdziałać cudów. Z tego powodu o zabiegu nie ma sensu myśleć, gdy walczy się z otyłością.

Tę metodę poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia nie mogą sobie poradzić z wałeczkami tłuszczu na brzuchu, udach czy biodrach. Przed zabiegiem nie są potrzebne żadne badania czy nawet szczegółowa konsultacja dermatologiczna. Warto pamiętać o zabraniu książki lub iPoda, bo mrożenie trwa około godziny, więc jest okazja, by poczytać lub posłuchać muzyki.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Osoba wykonująca zabieg w gabinecie medycyny estetycznej prosi o rozebranie się od pasa w dół. Pacjent otrzymuje do założenia jednorazową bieliznę i kładzie się na wygodnym fotelu.

Następnie wybrane do zabiegu miejsce jest smarowane zimną substancją (podobną do żelu, którym smaruje się podczas USG), po czym do skóry przykładany jest specjalny próżniowy aplikator i... przestaje być miło. Aplikator zasysa tkankę tłuszczową, co może powodować ból.

Podczas zabiegu trwającego godzinę nie odczuwa się zimna. Dlaczego? Bo specjalna technologia chłodzenia zastosowana w urządzeniu atakuje komórki tłuszczowe, a jednocześnie oszczędza wszystkie pozostałe tkanki.

Jak działa kriolipoliza?

Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą "kontrolowaną śmierć" i stopniowo są eliminowane z organizmu, w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.

Wyniki badań wykazały, że zabieg zapewnia zauważalną redukcję tkanki tłuszczowej w ciągu 2 do 4 miesięcy po zabiegu. Dodatkowe zabiegi można przeprowadzać w okresie od 2 do 4 miesięcy po zabiegu początkowym, aby uzyskać większy ubytek tkanki tłuszczowej. Jak zapewniają fachowcy, u osób, u których wystąpiła redukcja tkanki tłuszczowej, stwierdza się trwałe wyniki przez okres minimum 6 miesięcy od zabiegu.

Kto wymyślił zabieg kriolipolizy i skąd ten pomysł?

Kriolipoliza została odkryta przez dermatologów: dr. med. Dietera Mansteina oraz dr. med. R. Roxa Andersona z Harwardzkiej Szkoły Medycznej. Udowodnili oni, że w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające. Ich badania wykazały, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może prowadzić do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkodzenia skóry.

Redakcja poleca

REKLAMA