Zabiegi na cellulit fot. Adobe Stock

Zabiegi na cellulit - 6 najskuteczniejszych zabiegów na pozbycie się pomarańczowej skórki

Zabiegi na cellulit to m.in. drenaż limfatyczny, mezoterapia i endermologia. Poza tym, że wyszczuplają i likwidują skórkę pomarańczową, to poprawiają jędrność skóry na udach, pupie i brzuchu.
Małgorzata Machnicka / 03.01.2021 10:07
Zabiegi na cellulit fot. Adobe Stock

Zabiegi na cellulit potrafią przynieść niesamowite rezultaty. Polecane są przede wszystkim osobom, które pomimo odpowiednio zbilansowanej diety, regularnych ćwiczeń i stosowania kosmetyków, nie mogą pozbyć się pomarańczowej skórki.

Zabiegi na cellulit są również doskonałym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na czasie i chcemy go zlikwidować jeszcze przed urlopem. Pamiętaj, że większość z nich, należy rozpocząć sporo wcześniej - aby były skuteczne, trzeba wykonać serię średnio od 8 do 14 zabiegów.

Spis treści:

  1. Drenaż limfatyczny
  2. Endermologia
  3. Mezoterapia igłowa
  4. Mezoterapia bezigłowa
  5. Karboksyterapia
  6. Laseroterapia

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to specjalistyczny masaż, który poprawia przepływ limfy i przyspiesza usuwanie z organizmu toksycznych produktów przemiany materii. Zmniejsza opuchliznę nóg i wygładza skórę. Można go wykonywać ręcznie lub za pomocą specjalnych aparatów.

Ile kosztuje? Jeden zabieg od ok. 60 do nawet 160 zł.

Endermologia

Endermologia to masaż specjalnym urządzeniem z wykorzystaniem podciśnienia. W efekcie dochodzi do rozbicia i usunięcia grudek komórek tłuszczowych.

Przed zabiegiem należy założyć kostium, który chroni ciało przed uszkodzeniami mechanicznymi i zaciąganiem włosków. Zabieg poprawia krążenie krwi i limfy, wspomaga usuwanie toksyn i ujędrnia ciało. Aby endermologia była skuteczna, trzeba wykonać 10–14 zabiegów (po 2 tygodniowo).

Ile kosztuje? Jeden zabieg ok. 120-150 zł.

Mezoterapia igłowa na cellulit

To ostrzykiwanie skóry przy użyciu pistoletu lub strzykawki specjalnym koktajlem leczniczym, który przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Po zabiegu mogą powstać na skórze małe siniaki, które znikają po kilku dniach. 

Mezoterapia igłowa poprawia mikrokrążenie, stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny a także rozpuszcza tkankę tłuszczową i wygładza strukturę skóry. To zabieg z reguły bezbolesny - u osób z niskim progiem bólu, można znieczulić skórę specjalnym preparatem.

Ile kosztuje? Jeden zabieg od ok. 300 zł.

Mezoterapia bezigłowa na cellulit

Impulsy elektryczne (sekwencja z udziałem trzech rodzajów prądu) pomagają reaktywować w tkankach procesy fizjologiczne, które mają wpływ na zmniejszenie cellulitu. Po zabiegu nie powstają siniaki, jak przy tradycyjnej mezoterapii. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, warto poddać się serii 8–10 zabiegów.

Ile kosztuje? Jeden zabieg ok. 150 zł.

Karboksyterapia na cellulit

Karboksyterapia to bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, który polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzyknięciu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla. Zabieg mechanicznie rozbija złogi tłuszczowe i rozszerza naczynia krwionośne, stymulując tym samym spalanie tłuszczu i pobudzając krążenie.

Ile kosztuje? Cena jednego zabiegu waha się od 150 do 200 zł.

Laseroterapia na cellulit

Laser diodowy, masaż i krioterapia w jednym. Zabieg pobudza mikrokrążenie, wspomaga spalanie tłuszczu i usuwanie toksyn, dzięki szybszemu krążeniu limfy. Krioterapia dodatkowo likwiduje obrzęki.

Kuracja daje efekty już po 2-3 zastosowaniach, ale aby uzyskać długotrwały efekt, trzeba się poddać 10–15 zabiegom.

Ile kosztuje? Jeden zabieg ok. 200 zł.

Więcej na temat jędrnej skóry:Zobacz 15 najlepszych kremów na cellulit7 błędów, które sprzyjają rozwojowi cellulitu