Jaki powinien być strój biegacza?

Nie dopuść do nadmiernego przegrzania ani do zbytniego ochłodzenia organizmu
Przygotowanie stroju do biegania zależy w dużej mierze od preferencji biegającego. Trzeba jedynie pamiętać o tym, by nie utrudniał Twojego treningu. Najważniejszą rzeczą jest dobór odpowiedniego obuwia. Resztę stroju można skompletować samemu.
/ 14.08.2018 16:29
Nie dopuść do nadmiernego przegrzania ani do zbytniego ochłodzenia organizmu

Strój powinien być wygodny i nie może ograniczać Twoich ruchów. Dobrze jest biegać w strojach przygotowywanych z myślą o sportowcach, stworzonych z materiałów „oddychających” co zapobiega przegrzaniu organizmu i minimalizuje wchłanianie wilgoci przez strój. Jednak na początku Twojego treningu wystarczą stroje bawełniane.

Zwróć uwagę, czy Twoja koszulka oraz bielizna nie powoduje obtarć (szczególnie gdy zaczniesz się pocić). Poobcierane wrażliwe miejsca są bardzo bolesne i mogą Cię zmusić do zaprzestania treningu na jakiś czas. Pod tym względem bawełna potrafi nas zawieść.

Ćwiczenia rozciągające

Pamiętaj by ubierać się odpowiednio do warunków pogodowych. Nie dopuść do nadmiernego przegrzania ani do zbytniego ochłodzenia organizmu. 

Dla kobiet bardzo istotnym elementem jest sportowy biustonosz - wygodny, elastyczny i dobrze trzymający biust. Nie może być ani zbyt ciasny (utrudni oddychanie i może spowodować ból) ani zbyt rozciągnięty (przestanie spełniać swoją rolę, nie będzie pomagał w trakcie biegu).

W zależności od tego jak często i jak intensywnie trenujesz przygotuj odpowiednia liczbę kompletów do biegania. Pozwoli to uniknąć biegania w wilgotnej, nadmiernie wyeksploatowanej lub brudnej odzieży. Ponadto warto pamiętać o posiadaniu w szafie dodatków do biegania podczas deszczowej pogody (np. ortalionowe dresy damskie fitness) oraz zimą (czapka, rękawiczki, itp.).

Ucieczka przed zakwasami

Redakcja poleca

REKLAMA