Ćwiczenia rozciągające

Ćwiczenia rozciągające wykonywane na dobry początek dnia lub przed gimnastyką pobudzą ciało do działania. Rób je, jeśli chcesz rozciągnąć swoje mięśnie i poczuć się lepiej.
/ 29.09.2016 16:33

Ćwiczenie I (streching klatki piersiowej)

Usiądź na piętach, pochyl plecy i głowę tak, jakbyś chciała sięgnąć dłońmi jak najdalej. Policz do 10.

Ćwiczenie II (streching łydki, dwugłowego uda)

Usiądź na kocu. Jedną nogę wyprostuj, a drugą zegnij. Wyciągnij ręce do wyprostowanej nogi (postaraj się, żeby dłonie dosięgały do palców stopy). W takiej pozycji wytrzymaj 10 sekund. Potem rozluźnij i zmień nogę. Powtórz ćwiczenie 4 razy na prawą i lewą nogę.

Ćwiczenie III (streching czworogłowego uda)

W pozycji stojącej, zginając kolano, chwyć dłonią nogę ciągnąc ją do tyłu. Twoja postawa powinna być wyprostowana, barki opuszczone, kolana złączone, a biodro wypchnięte do przodu. W pozycji wytrzymaj 10 sekund. Powtórz ćwiczenie 4 razy na obie nogi.

Zobacz także: Ćwiczenia rozciągające cz.2

Ćwiczenie IV (streching łydki i dwugłowego uda)

W pozycji stojącej, jedną nogę wyprostuj w przód, a na zgiętą nogę przenieś ciężar ciała. Wytrzymaj tak 10 sekund i zmień nogę. Bardzo ważne podczas wykonywania tego ćwiczenia jest, aby przy ugiętej nodze kolano nie wychodziło za linię stopy.

Ćwiczenie V (streching łydki)

W pozycji stojącej, lewą nogę wyprostuj w tył, a prawą zegnij pod kątem 90 stopni, przenosząc na nią ciężar ciała. Wbijaj piętę wyprostowanej nogi w podłoże. Policz do 10 i zmień nogę.

Ćwiczenie VI (streching pośladka)

Stojąc, lewą nogę zarzuć na prawą i postaraj się zejść jak najniżej. Dla ułatwienia wysuń ramiona w przód. Gdy złapiesz równowagę, zachowaj tę pozycję przez około 10 sekund i zmień nogę.

Ćwiczenie VII (streching brzucha)

Połóż się na plecach, ręce wzdłuż tułowia. Oprzyj pietę lewej nogi o palce prawej, policz do 10 i zmień nogi.

Ćwiczenie VIII (streching brzucha)

Leżąc na plecach przenieś obie zgięte nogi na lewą stronę, a tułów postaraj się skręcić w przeciwną. Gdy poczujesz rozciąganie mięśni, to wytrzymaj tak 10 sekund i zmień stronę.

Ćwiczenie IX (streching ramienia)

W pozycji stojącej przy opuszczonych barkach lewą rękę przenieś na prawą stronę przytrzymując ją przeciwną ręką. Wytrzymaj tak parę sekund i zmień ręce.

Zobacz także: ABT ćwiczenia z piką wzmacniające mięśnie

Ćwiczenie X (streching dwugłowego ramienia-bicepsu)

Na wysokości barku wyprostuj lewe ramię, prawą ręką naciskaj na jego wygięta dłoń. Policz do 10 i zmień ręce.

Ćwiczenie XI (streching trójgłowego ramienia-tricepsu)

Zegnij w stawie łokciowym lewą rękę i oprzyj dłoń na łopatce. Prawą rękę chwyć za jej łokieć, lekko ciągnąc w prawo. Pamiętaj, aby twoje lewe ramię podczas nacisku stawiało opór, dopiero wtedy poczujesz rozciąganie mięśnia. Utrzymaj taką pozycję przez 10 sekund i zmień ręce.

Zdjęcia do wszystkich ćwiczeń znajdziesz w naszej Galerii.

Redakcja poleca

REKLAMA