Jak szybko i skutecznie schudnąć? Te metody cię zaskoczą!

Wiosenne słońce coraz śmielej ogrzewa skórę, a lato zbliża się wielkimi krokami. To czas, gdy wyszukiwarki internetowe zasypywane są zapytaniem: jak szybko schudnąć? Poznaj nasze metody na szybką utratę wagi.
Kanapka z warzywami fot. Fotolia

Jak szybko schudnąć z ud, czy brzucha? Jak szybko schudnąć 10 kg? Najlepiej w tydzień, skutecznie i bez efektu jo-jo! Czy i wam w panice przed zbyt ciasną garderobą lub zbliżającym się, uroczystym wyjściem zdarza się wpisywać takie hasło w wyszukiwarkę?

Jeśli tak, to spieszymy z pomocą. Nie będziemy jednak was oszukiwać! Nie istnieją metody na szybką i trwałą utratę masy ciała. Te dwa określenia wzajemnie się wykluczają. Zdrowe odchudzanie oznacza utratę masy ciała przez utratę tkanki tłuszczowej.

Dlaczego warto wykonywać analizę składu ciała?

Żeby schudnąć kilogram w tkance tłuszczowej trzeba stworzyć deficyt energetyczny w diecie w wysokości 7000 kcal, zaś zdrowe tempo utraty masy ciała zakłada spadek wagi o 0,5-1 kg na tydzień. Zatem niemożliwe jest, aby schudnąć 5 kg w tydzień. Rygorystyczne metody (np. głodówki) proponowane w Internecie mogą dać efekt krótkotrwały, który zawsze wiąże się z ubytkiem masy mięśniowej.

Co zatem zrobić, jeśli do wesela zostało tylko kilka dni, a sukienka jest lekko przyciasna? Czy sytuacja jest beznadziejna? Czy da się szybko schudnąć bez ćwiczeń i diety?

Pyszne i zdrowe dania dietetyczne

W tak krótkim czasie możecie oddziaływać tylko na dwa czynniki: usprawnienie trawienia i usunięcie nadmiaru płynów z organizmu, co wpływa na zmniejszenie obwodów ciała (brzucha, ud, ramion).

Dużo pij, dbaj o nawodnienie.

Choć wydaje się to nielogiczne to im więcej wypijacie, tym mniej płynów zostaje zatrzymanych w organizmie. Zbyt niskie spożycie płynów skutkuje puchnięciem, wrażeniem obrzmienia i zatrzymywaniem wody. Dlatego, jeśli zależy wam na mniejszym obwodzie uda, czy brzucha dbajcie o nawodnienie wypijając minimum 2,5-3 litry wody dziennie.

Jedz małe posiłki, nawet 6-7 razy dziennie

Przed ważnym wyjściem warto ilość pożywienia zjadaną zazwyczaj w 5 posiłkach podzielić na 6-7 mniejszych porcji. Dlaczego? Im mniej wypełniony jest przewód pokarmowy tym brzuch jest bardziej płaski. Unikajcie wzdymających warzyw krzyżowych i strączkowych. Stawiajcie na warzywa i owoce świeże, o dużej zawartości potasu, który ułatwia wydalanie płynów np. pomidory, banany, natka pietruszki.

Unikaj soli i produktów z glutaminianem sodu.

Jak ograniczyć sól w diecie?

Głównym składnikiem soli i glutaminianu sodu jest sód pierwiastek, który nasila zatrzymywanie płynów w organizmie. Jeśli chcecie szybko schudnąć zrezygnujcie z żywności przetworzonej, dań instant, kiszonek, wędlin, serów żółtych, kostek rosołowych i mieszanek przypraw. Stawiajcie na wodę mineralną średniozmineralizowaną, niskosodową.

Spaceruj energicznie

Energiczny spacer zwiększa ukrwienie narządów wewnętrznych i usprawnia usuwanie gazów z przewodu pokarmowego. Efekt: płaski brzuch!

5 zdrowotnych zalet spacerów

Pamiętajcie, że nie istnieje skuteczne odchudzanie bez długotrwałej zmiany nawyków żywieniowych. Nasze triki pomogą doraźnie, ale na dłuższą metę potrzebny jest plan łączący racjonalną dietę i aktywność fizyczną.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/11 miesięcy temu
Odchudzanie z ud, bioder to u kobiet męczarnia :D Walczyłam na początku chyba z pół roku i nic. Dopiero regularny trening i wsparcie ze strony Reducer Thermo Extreme coś mi dało i zrzuciłam 8 kg w 2 miesiące. Polecam i pozdrawiam - https://bit.ly/2prqdu5
/rok temu
U mnie idealny efekt dało zastosowanie IQacai. W końcu moja nadwaga została pokonana. W 3 miesiące pozbyłam się 13 kilo