Figura gruszka - jak ćwiczyć by schudnąć fot. Fotolia

Figura gruszka - jak ćwiczyć by schudnąć

Masz szerokie biodra i wąskie ramiona? Oto trening w sam raz dla ciebie!
Agata Bernaciak / 15.06.2018 14:21
Figura gruszka - jak ćwiczyć by schudnąć fot. Fotolia

Kupujesz spodnie 2 rozmiary większe niż żakiet. Masz wąskie ramiona, niezbyt duże piersi i wąską talię. Nadrabiasz masywnymi pośladkami i udami.

Jak ćwiczyć?

Ponieważ masz tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej na biodrach i udach oraz do cellulitu, powinnaś wybrać trening kardio angażujący dolną część ciała. Polecamy jogging (może być na bieżni), ćwiczenia na stepperze (imitujące wchodzenie po schodach) i rowerze stacjonarnym.

Podobnie jak klepsydra w treningu „na rzeźbę” powinnaś postawić na ABT. Skup się zwłaszcza na zewnętrznych stronach ud (ćwiczenie pierwsze). Przysiady natomiast nadadzą pośladkom ładny kształt i wysmuklą nogi (drugie ćwiczenie).

Na „bryczesy”

Połóż się na prawym boku i podłóż ugiętą rękę pod głowę. Drugą rękę oprzyj na podłodze przed sobą. Skieruj palce stóp na siebie (nie ściągaj ich). Napnij mięśnie ud i unieś lewą nogę powyżej poziomu barku. Wytrzymaj chwilę i opuść. Powtórz jeszcze 19 razy i zrób ćwiczenie, leżąc na lewym boku.

Następnie zrób jeszcze 2 serie, odpoczywając między nimi kilkanaście sekund.

Na pośladki i nogi

Stań w lekkim rozkroku, opuść ręce wzdłuż ciała. Ugnij nogi i opuść pośladki, jakbyś siadała na krześle, wyciągając proste ręce przed siebie. Następnie wyprostuj nogi i wespnij się na palce, mocno napinając pośladki. Jednocześnie unieś proste ręce nad głowę. Opuść pięty na podłogę, jednocześnie opuszczając ręce wzdłuż ciała. To jest jedno powtórzenie.

Wykonaj jeszcze 19, a następnie zrób kolejne dwie serie, odpoczywając między nimi po kilkanaście sekund.

napisane na podstawie artykułu autorstwa Katarzyny Gwiazdy-Iwańskiej opublikowanego w miesięczniku Vita