POLECAMY

Przegląd najpopularniejszych diet w proszku

Cieszą się popularnością wśród dziewczyn, które stawiają na szybkie odchudzanie. Zobacz, czym się charakteryzują i jak je stosować!

Posiłki z proszku są często ratunkiem dla modelek, które przed pokazem muszą mieć idealne sylwetki. Z gotowych koktajli korzystają aniołki Victoria's Secret – Miranda Kerr i Candice Swanepoel. Posiłki z proszku są dobrą propozycją dla osób, które chcą szybko schudnąć. Docenią je także dziewczyny, które żyją w biegu. Takie posiłki zawierają też substancje przyspieszające metabolizm, np. l-karnitynę czy zieloną herbatę.

Kiedy warto stosować diety w proszku?

Diety proszkowe gwarantują szybką utratę pierwszych kilogramów i uczą zdrowych nawyków żywieniowych m.in. jedzenia 5 posiłków dziennie. Aby odchudzanie się powiodło, wybierz dietę proszkową dostosowaną do twoich potrzeb i twojego stylu życia. Możesz wybrać całodzienny program żywieniowy albo zdecydować się na tylko 2 posiłki. Ta ostatnia opcja jest szczególnie polecana osobom, które w ciągu dnia nie mają możliwości przygotowania dietetycznych posiłków.

Diety w proszku: dla kogo?

Diety w proszku mogą być stosowane przez wszystkie zdrowe osoby dorosłe, które mają problem z nadliczbowymi kilogramami. Nie można ich stosować w przypadku niektórych chorób przewlekłych. W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować decyzję o odchudzaniu z lekarzem.

Zanim zdecydujesz się na dietę w proszku...

Zanim zaczniesz stosować dietę z torebki, skonsultuj się z lekarzem, który wykluczy przeciwwskazania. Mogą to być niektóre choroby przewlekłe takie jak nadciśnienie (niewskazane jest spożywanie tauryny i guarany), schorzenia nerek (niedozwolona duża dawka białka) czy cukrzyca.

Zasady stosowania diet z torebki:

  1. Stosuj dietę nie dłużej niż zaleca producent. Zwykle zaleca się spożywanie dań z proszku od dwóch tygodni do kilku miesięcy. 
  2. Po zastosowaniu pełnej opcji (pięć posiłków z proszku) możesz powoli przechodzić na normalne żywienie. Stopniowo zastępuj posiłek z torebki (np. obiad) samodzielnie przygotowanym, prawidłowo zbilansowanym daniem.
  3. Dietę proszkową powinno się stosować nie częściej niż 2 razy w roku.
  4. Weź pod uwagę fakt, że nie ma zdrowego odchudzania bez aktywności fizycznej. Odpowiednia dawka ruchu potrzebna jest do tego, aby podczas diety tracić tkankę tłuszczową, a nie mięśniową. Regularne ćwiczenia pozwalają też uniknąć efektu jo-jo.
  5. Nie łącz różnych diet proszkowych podczas kuracji.

Dowiedz się więcej:


napisane na podstawie tekstu zamieszczonego w magazynie Uroda
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)