babciny sposób na szybkie schudnięcie fot. Adobe Stock, Maksym Povozniuk

Babciny sposób na szybkie schudnięcie: 3 proste czynności, które skutecznie cię wyszczuplą

Babciny sposób na szybkie schudnięcie to 3 proste kroki. To metoda, która przypasuje ludziom w każdym wieku. Polega na zmniejszeniu ilości jedzenia do 3/4 wcześniejszej porcji, jedzeniu surowych warzyw i piciu mikstury odchudzającej z octem jabłkowym. Nie można podjadać też nic między posiłkami.
/ 16.06.2022 05:01
babciny sposób na szybkie schudnięcie fot. Adobe Stock, Maksym Povozniuk

Babciny sposób na szybkie odchudzanie to zaledwie 3 proste kroki, które przybliżą cię do szczuplejszej sylwetki. Mogą wydać ci się banalne, ale dają 100% gwarancji efektu. Najlepsze efekty uzyskasz oczywiście łącząc inne domowe sposoby na odchudzanie i wprowadzając zbilansowaną dietę odchudzającą o dopasowanej kaloryczności.

Spis treści:

 1. Babciny sposób na szybkie schudniecie, krok 1: zmniejszenie porcji
 2. Babciny sposób na szybkie schudnięcie, krok 2: mikstura na schudnięcie
 3. Babciny sposób na szybkie schudnięcie, krok 3: zero przekąsek między posiłkami
 4. Efekty babcinego sposobu na odchudzanie

Babciny sposób na szybkie schudnięcie, krok 1: mały talerz, warzywa i 3/4 porcji

Podstawowym krokiem w babcinej metodzie na odchudzanie jest modyfikacja talerza głównego posiłku. Nie musisz wybierać specjalnych produktów i robić rewolucji żywieniowej. Jedz to, co lubisz i dobrze znasz. Koniecznie wprowadź jednak 3 zasady kompozycji każdego posiłku:

 • Jedz 3/4 tego, co do tej pory jadłaś. Nałóż sobie mniej ziemniaków, weź mniejszy kawałek mięsa.
 • Przynajmniej połowę wszystkiego, co zjadasz, muszą stanowić surowe warzywa. Nałóż ich na talerz tyle, ile masz tam pozostałych dodatków.
 • Możesz serwować posiłki na małym talerzu lub w mniejszej misce niż dotychczas.

Ustal pory posiłków i trzymaj się ich stale. Jedz co 3-5 godzin.

babciny sposób na szybkie schudnięciefot. Przykładowy posiłek diety zgodnej z babcinym sposobem na szybkie schudnięcie/ Adobe Stock, FomA

Babciny sposób na szybkie schudnięcie, krok 2: mikstura hamująca łaknienie

Drugi krok babcinej metody na odchudzanie to ograniczanie apetytu. Wykorzystamy do tego specjalną miksturę z octem jabłkowym na odchudzanie, którego picie ma wiele zalet. Picie octu jabłkowego spowoduje, że będziesz miała mniejszą ochotę na podjadanie między posiłkami.

Składniki babcinej mikstury na odchudzanie:

 • szklanka wody,
 • łyżka octu jabłkowego,
 • szczypta cynamonu,
 • łyżka domowego soku owocowego (najlepiej bez cukru), np. soku malinowego, soku z aronii, soku z jagody kamczackiej.

Sposób przygotowania:

 1. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki.

Pół szklanki mikstury pij codziennie rano po obudzeniu. Miksturę możesz pić też w ciągu dnia, gdy najdzie cię ochota na podjadanie.

babciny sposób na odchudzanie: misktura odchudzającafot. Ocet jabłkowy z wodą ogranicza apetyt/ Adobe Stock, Анастасия Савченко

Babciny sposób na szybkie schudnięcie, krok 3: zero przekąsek między posiłkami

Ostatni, trzeci krok w babcinej metodzie na szybkie schudnięcie to całkowite wyeliminowanie przekąsek między posiłkami. Nie ma znaczenia, czy to zdrowe jabłko, garść orzechów, czy batonik. Pomiędzy ustalonymi posiłkami nie możesz sięgać po jedzenie.

Owoce możesz zjeść po każdym z głównych posiłków, na deser. Nie łam tej zasady i jeśli będziesz głodna, sięgaj po miksturę z octem jabłkowym lub zaparz sobie zioła na odchudzanie. Jeśli uczucie głodu będzie powtarzać się w kolejnych dniach o podobnych porach, zmodyfikuj godziny jedzonych posiłków.

babciny sposób na szybkie schudnięcie: herbatafot. Herbatki na odchudzanie pozwalają nie podjadać/ Adobe Stock, paul

Efekty babcinego sposobu na odchudzanie

Przedstawiona metoda babcinego sposobu na schudnięcie zadziała, jeśli będziesz stosować ją konsekwentnie. Szybkość chudnięcia będzie zależała od twojego zapotrzebowania energetycznego. Nie spodziewaj się efektów w 3 dni. Na chudnięcie musisz poczekać kilka tygodni, ale nie zniechęcaj się, nawet jeśli na pierwszy rzut oka tego nie widzisz, metoda babci na odchudzanie działa.

Oczywiście przedstawiona metoda to nie jest jedyny słuszny sposób odchudzania. Równie dobrze zadziała zbilansowana dieta odchudzająca o ujemnym bilansie kalorycznym. Przedstawione tu metody 3 kroków mają jednak dużą zaletę: są bardzo proste do wcielenia w życie i nie wymagają od ciebie dokładnej analizy, obliczeń i zamiany produktów.

Czytaj także:
Jak przestać jeść słodycze? Sprawdzone porady i jadłospis na cukrowy odwyk
Kawa z cytryną na odchudzanie i nie tylko - czy nowy trend ma sens?
Czy woda gazowana jest zdrowa? Nie każdy powinien ją pić