POLECAMY

"Regularne ćwiczenia sprawią, że będziesz zdrowa i zgrabna". Ta teoria została właśnie obalona...

Wystarczy weekend spędzony na siłowni, aby cieszyć się smukłą sylwetką i doskonałym zdrowiem.
"Regularne ćwiczenia sprawią, że będziesz zdrowa i zgrabna". Ta teoria została właśnie obalona... fot. Fotolia

Zdrowo się odżywiasz, ale nie masz czasu na regularne treningi? Możesz skończyć z wyrzutami sumienia. Najnowsze badania przeprowadzone wśród mieszkańców Anglii i Szkocji pod kierunkiem dr. Gary O'Donovana z uniwersytetu w Loughborough potwierdzają teorię, że zaległości w uprawianiu sportu można nadrobić w weekend - w ciągu jednego lub dwóch dni. Prawda, że brzmi cudownie?

Ile kilogramów można schudnąć w ciągu miesiąca?

Weekendowi wojownicy do boju

W tygodniu nie masz czasu na regularne ćwiczenia i starasz się nadrobić zaległości w weekend. To bardzo dobry sposób i potwierdzają to najnowsze badania. Do tej pory eksperci zgodnie twierdzili, że niezbędna jest regularna aktywność fizyczna.

Nikt nie wie, jaki wariant aktywności fizycznej jest najkorzystniejszy dla zdrowia, najważniejsze jest, żeby ćwiczyć odpowiednio długo.

- podkreśla dr O'Donovan

Przez 18 lat naukowcy obserwowali prawie 64 tys. osób w wieku ok. 40 lat. Okazało się, że osoby, które ćwiczyły w weekend przez 150 minut, o 18% rzadziej chorowały na nowotwory i 41% mniej były narażone na choroby sercowo-naczyniowe.

Podobne efekty osiągały osoby, które ćwiczyły codziennie, przez ok. 20-30 minut. Ryzyko śmierci z powodu raka było u takich osób mniejsze o 21%, a chorób układu krążenia o 41%.

Najlepiej być aktywnym przez co najmniej 150 minut tygodniowo. Jeżeli jednak ktoś ćwiczy jedynie przez 10 minut, to jest to lepsze niż brak jakiekolwiek aktywności.

- dodaje Justin Varney z Public Health England

Jak schudnąć z brzucha w ciągu 14 dni? To łatwiejsze niż myślisz

Źródło PAP

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Skończyłam w szkole policealnej kierunek "instruktor fitness" i szczerze nie bardzo się zgadzam z tą teorią. Tzn jest to możliwe pod warunkiem, że ćwicząc tylko w weekend pamiętamy o odpowiednim odżywianiu przez cały tydzień. Jak ktoś je co chce (cukry, fast foody, za dużo soli) to weekendowe chodzenie na siłownię nie da zbyt wiele.
/rok temu
W zdrowym ciele zdrowy duch! Warto coś zrobić dla siebie. Właściwy ruch i dieta to podstawa zdrowia i dobrej figury. Bilans kaloryczny jest bardzo ważny. W książce Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii jest to ładnie opisane. Jak się chce mieć ładną figurę to trzeba zacząć o siebie dbać nic samo się nie zrobi.