Co daje taniec brzucha?

Mimo, że każdy z nas jest inny, naukowcy próbują odnaleźć wzór, który obliczałby prawidłową masę ciała dla każdego człowieka
Taniec brzucha, zwany inaczej raqs sharqi, świetnie wpływa na poprawę kondycji i atrakcyjności seksualnej, ale czy można dzięki niemu schudnąć i wyrzeźbić mięśnie brzucha? Przekonaj się sama o korzyściach płynących z tańca brzucha!
/ 23.07.2018 17:08
Mimo, że każdy z nas jest inny, naukowcy próbują odnaleźć wzór, który obliczałby prawidłową masę ciała dla każdego człowieka

Wzmocnione mięśnie i talia osy

Taniec brzucha, zwany oryginalnie raqs sharqi, tańcem orientalnym lub wschodnim, kojarzy się ze zmysłowym ruchem brzucha, bioder i ramion, lecz w taniec zaangażowane jest tak naprawdę całe ciało. W tańcu brzucha pracują wszystkie mięśnie – od głowy, szyi i ramion po plecy, brzuch, klatkę piersiową i nogi. Mięśnie ciała na przemian rozluźniają się i napinają, co nie pozostaje obojętne dla sylwetki. Ósemki, shimmy, wielbłąd i obroty miednicą doskonale rzeźbią typowo kobiece partie ciała – brzuch, biodra, pośladki i uda.

Regularny taniec brzucha pozwala uzyskać wyraźne wcięcie w talii, wzmocnić mięśnie brzucha i zaokrąglić linię bioder oraz wzmocnić mięśnie nóg, grzbietu i ramion. Bezkształtna do tej pory sylwetka nabiera wyraźniejszego kształtu, staje się bardziej kobieca i seksowna. Przy odpowiednim układzie, taniec brzucha może być pomocny w poprawianiu kształtów u różnych typów figury, przede wszystkim klepsydry i gruszki.

5 najlepszych ćwiczeń na dolne partie brzucha. Dają spektakularne efekty!

Taniec brzucha nie zastąpi jednak ćwiczeń siłowych. Po zwykłym kursie raczej nie można spodziewać się idealnie wyrzeźbionych mięśni brzucha, ud czy pośladków, lecz na pewno można je uelastycznić i wzmocnić. Żeby osiągnąć wymarzony płaski brzuch i jędrne pośladki, warto jednocześnie uprawiać taniec brzucha i fitness – wyćwiczone na siłowni mięśnie brzucha ułatwiają opanowanie podstawowych figur w tańcu.

Taniec na bolące plecy

Taniec brzucha może mieć zbawienny wpływ na bolące plecy, lędźwie i kręgosłup. Na co dzień spięte i przygarbione plecy niekorzystnie wpływają na stan kręgosłupa. Falowanie ciałem i koliste ruchy miednicą pomagają rozgrzać i rozluźnić mięśnie przykręgosłupowe oraz poprawić krążenie we wszystkich partiach pleców. Nie jest to jednak forma ruchu wskazana dla osób ze zwyrodnieniami kręgosłupa i dyskopatią, dlatego przed kursu należy skonsultować się z lekarzem.

Shimmy na oponkę i boczki

Shimmy to figura taneczna polegająca na szybkim potrząsaniu miednicy lub biustem. Szybkie ruchy miednicy wprawiają w drżenie brzuch i biodra, dając podobny efekt jak pas wibracyjny. Opanowanie tej figury do perfekcji zaowocuje pozbyciem się tłuszczyku z tych okolic i poprawienie krążenia w obrąbie tułowia. Także wielbłąd, czyli falujące ruchy brzucha, pozwalają na pozbycie się spalenie niechcianych fałdek. Figury muszą być jednak wykonywane regularnie z dużą intensywności, by oponka w końcu „drgnęła”.
Shimmy i wielbłąd nie zastąpią wprawdzie treningu aerobowego w siłowni, lecz jak każda forma ruchu na pewno pomogą pozbyć się trochę tłuszczyku.

Co jeść przed treningiem? Zobacz przykładowe posiłki

Taniec dla przyszłych mam

Cenną korzyścią płynącą z regularnego uprawiania tańca brzucha jest wzmacnianie mięśni dna miednicy, które biorą udział w porodzie. Dzięki odpowiedniemu kontrolowaniu pracy mięśni, poród przebiega sprawniej i jest mniej bolesny. Poza tym wzmocnione mięśnie miednicy, w tym Kegla, gwarantują intensywniejsze doznania erotyczne.

Taniec pobudzający zmysły

W tańcu brzucha nie do przecenienia są przede wszystkim korzyści duchowe. Taniec brzucha to rodzaj terapii rozweselającej - szalejące podczas tańca endorfiny mają zbawienny wpływ na babską psychikę, dodają wigoru, radości i sprawiają, że łatwiej akceptujemy wystający brzuszek czy zbyt krągłe bioderka. Falujące ciało staje się boskie, seksowne i ponętne. Pełne kształty nareszcie stają się atutem i znoje walki z fałdkami idą w słodkie zapomnienie.

Nauka tańca brzucha ma przede wszystkim na celu pokochanie własnego ciała i dostrzeżenie olbrzymiego potencjału jaki w nim drzemie. Kobiety uprawiające taniec brzucha są bardziej świadome własnej wartości, pewne swojego ciała i czują się atrakcyjne seksualnie, a to z kolei przekłada się na lepszą jakość życia erotycznego. Dzięki raqs shaqi każda z nas może poczuć się w pełni atrakcyjną kobietą, niezależnie od noszonego rozmiaru.

Czytaj też:Czy interwały odchudzają? Zobacz, na czym polega taki trening!Efekty zobaczycie w błyskawicznym tempie! 10 najlepszych ćwiczeń na smukłe nogiJaka jest najlepsza muzyka do biegania? Mamy dla ciebie aż 40 utworów!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA