POLECAMY

Chcesz być atrakcyjna i seksowna? Zacznij uprawiać sport...

Bieganie sprawi, że poprawi się wasza pewność siebie. Kiedy zaczynacie?
Chcesz być atrakcyjna i seksowna? Zacznij uprawiać sport... fot. Fotolina

Badania przeprowadzone przez Pentagon Research, wyraźnie pokazują, że kobiety amatorsko uprawiające sport są bardziej atrakcyjne dla ponad 78% mężczyzn. Żeby było ciekawiej, kobiety jeszcze wyżej oceniają aktywnych fizycznie mężczyźni. Aż 86% przedstawicielek płci pięknej przyznało, że znacznie bardziej pociągają je wysportowani faceci.

Domowa siłownia niewielkim kosztem? Zainwestujcie w kettlebell

Dlaczego osoby aktywne fizycznie są postrzegane jako bardziej atrakcyjne?

W czasie ćwiczeń wzrasta poziom dopaminy, która jest zwana hormonem przyjemności. A dzięki niej podnosi się poziom testosteronu, czyli hormonu pożądania. Regularny ruch wpływa również na lepsze samopoczucie i sprawia, że mamy więcej energii.

Suma tych czynników powoduję, że osoby regularnie uprawiające sport czują się atrakcyjne seksualnie.

Na postrzeganie przez płeć przeciwną ma wpływ również strój. W czasie bieganie, pływania lub gry w siatkówkę są to zazwyczaj krótkie szorty, przylegające do ciała koszulki i obcisłe legginsy. A nie ma co ukrywać, że w czasie treningu lub zawodów pracują wszystkie zmysły, które sprawiają, że świadomie lub podświadomie oceniamy atrakcyjność fizyczną innych osób.

W badaniu Pentagon Research bardzo ciekawie przedstawia się samoocena osób aktywnych fizycznie. Okazuje się, że ponad 63% respondentów postrzega siebie jako atrakcyjnego partnera.

Tabata to skuteczny sposób na odstający brzuch i wałeczki. Wystarczą 4 minuty ćwiczeń!

Najseksowniejszy sport

Mężczyźni za najseksowniejszy sport uznali siatkówkę plażową. Kobiety natomiast uznały pływanie za najbardziej zmysłową dyscyplinę sportową.

Ciekawostką jest, że ciało w czasie treningu reaguje podobnie, jak w czasie seksu. Naukowcy z Uniwersytetu w Północnej Karolinie odkryli, że u sportowców o ok. 40% podnosi się poziom wolnego testosteronu, kortyzolu i epinefryny. A warto przypomnieć, że te same hormony są odpowiedzialne za podniecenie seksualne. U kobiet regularne treningu znacznie podnoszą libido.

Trening funkcjonalny sprawi, że będziecie miały płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda w błyskawicznym tempie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Ja biegam dla siebie, zdrowia i dla dziecka, by się lepiej rozwijało i hartowało. Moja córka siedzi sobie w wózku biegowym, a ja go prowadzę przed sobą. To nie jest zwykła spacerówka tylko nordic cab specjalnie przystosowany do biegów. Chcemy z córką wystartować w biegu z wózkami i trenujemy w każdy wolny dzień. Tosia lubi jak biegamy i jeśli robimy to wieczorem to później tylko ją kąpię i ona zasypia.
/rok temu
to raczej żadna nowość... :) tylko uwaga, sport wciąga ;) jak juz zaczniesz to musisz się liczyć z tym ze tak łatwo nie przestaniesz :P ja chciałam biegać tylko na chwilę a teraz trenuję do maratonu z treningie indywidualnym od KS Staszewscy :) apetyt rośnie w miarę jedzenia, czy jakoś tak :P