BMI to skrót z języka angielskiego "body mass index". Określenie to opisuje wskaźnik, który pozwala obliczyć prawidłową masę ciała na podstawie zależności między wagą a wzrostem.

Jak obliczyć BMI i poznać swoją prawidłową masę ciała?

Wszelkie skomplikowane obliczenia zrobi za ciebie nasz kalkulator BMI. Aby sprawdzić, czy twoja aktualna waga jest odpowiednia do wzrostu, wystarczy skorzystać z naszego prostego w obsłudze kalkulatora.

Podaj swoją wagę i wzrost w centymetrach, a następnie kliknij Oblicz. Wynik pomoże ci określić, czy jesteś w grupie ryzyka związanego z zaburzeniami wagi ciała - niedowagi, nadwagi czy otyłości. Dodatkowo uzyskasz od nas informacje, jak radzić sobie z tym problemem (o ile występuje).

Uwaga! BMI nie jest wiarygodnym wskaźnikiem zagrożenia chorobami, ale obliczając ten wskaźnik otrzymasz pierwszy sygnał, że waga twojego ciała jest nieprawidłowa.

Jeśli tak się stanie pierwszym krokiem, który powinnaś podjąć, jest konsultacja z dietetykiem. Ten powinien zlecić ci wykonanie szeregu podstawowych badań (m. in. krwi, moczu, EKG). Dopiero na ich podstawie stwierdzi, jaka dieta będzie odpowiednia dla twojego organizmu. W żadnym wypadku nie decyduj się na samodzielne odchudzanie polegające na głodówce. Taki sposób odżywiania może dokonać ogromnych spustoszeń w twoim organizmie!

Dowiedz się więcej na temat BMI:
Dieta dla osób z BMI powyżej 30
Masz wysokie BMI? Dowiedz się, co ci grozi!
Co to jest i jak obliczyć BMI? Dowiedz się, czy masz nadwagę!
Masz nieregularne miesiączki? Oblicz BMI i dowiedz się, jaka jest tego przyczyna!
Czy twoje dziecko ma prawidłową wagę?
Waga kłamie? Oto dowód, że nie zawsze warto sugerować się masą ciała i BMI!

Kalkulator BMI

Waga Wzrost
Oblicz