Jest trenerem szybkiego czytania i technik pamięciowych. Interesuję się hipnozą, NLP oraz rozwojem osobistym. Na blogu www.bartekpopiel.pl dzieli się wiedzą z zakresu szybkiego czytania, szybkiej nauki, NLP i rozwoju osobistego.
Czy gdy zaczynasz się uczyć zdarza Ci się odczuwać zmęczenie i zniechęcenie już po kilkunastu minutach? Wpływ na taki stan może mieć nie tylko, jak się uczysz, ale także gdzie.
Czytaj więcej
Technika rzymskiego pokoju podobnie jak metoda łańcuchowa jest prosta i efektywna. Moim zdaniem nauka mnemotechnik powinna mieć miejsce w nauczaniu początkowym. To samo z szybkim czytaniem. Zwykle nauka czytania zatrzymuje się gdy ktoś potrafi płynnie przeczytać zdanie. Wystarczy 6 do 8 tygodni ćwiczeń aby czytać z prędkością przekraczającą 1000 słów na minutę!
Czytaj więcej
Pewnego pięknego dnia gdy wracałem z uczelni autobusem wyjąłem z teczki jakieś materiały i zacząłem czytać. Śledzenie tekstu wskaźnikiem to mój nawyk i zawsze mam przy sobie swój szaszłykowy patyk. Naprzeciwko mnie siedziała starsza pani i czytała gazetę…
Czytaj więcej
Wielokrotnie powtarzałem to zdanie gdy musiałem zabrać się do nauki. To czy chcesz się czegoś uczyć czy nie, zależne jest od powodu, dla którego to robisz. Czasami wystarczy znaleźć wystarczająco dobry powód do nauki i problemy z motywacją z głowy.
Czytaj więcej
To, czy chcesz się czegoś uczyć czy nie, zależne jest od powodu, dla którego to robisz. Czasami wystarczy znaleźć wystarczająco dobry powód do nauki i problemy z motywacją mamy z głowy.
Czytaj więcej
Jeśli uważasz, ze nauka ze zwykłych, szarych notatek jest nużąca? Ten artykuł jest dla Ciebie! Poznaj sposób notowania za pomocą map myśli i ucz się dzięki temu efektywnie i z pasją.
Czytaj więcej
W dzisiejszych czasach samo czytanie nie jest już umiejętnością, która wyróżnia człowieka spośród tłumu. Przewagę daje dzisiaj umiejętność szybkiego czytania, ponieważ pozwala przeczytać znacznie więcej w tym samym czasie.
Czytaj więcej