Doktor nauk medycznych w dziedzinie ginekologii i położnictwa.
Ukończyła I wydział lekarski Akademii Medycznej w Warszawie(1999-2005r.). Odbywała staże w Holandii i Irlandii w Klinikach Położniczo- Ginekologicznych. Od 2005r. pracuje w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka oraz w Zakładzie Zdrowia Prokreacyjnego.
Szczególne zainteresowania to porody przedwczesne, diagnostyka i leczenie zakażeń dróg rodnych, analiza zachorowalności kobiet w Polsce w związku z ciążą, porodem i połogiem.
Doktor Anna Wilczyńska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych.
Na prawidłowy wzrost dziecka wpływa wiele czynników - przebieg ciąży, dieta, ilość snu, geny, a także atmosfera w domu. Dowiedz się, jak zapewnić maluszkowi odpowiednie warunki do wzrostu.
Czytaj więcej
Pierwsze proste wyrazy dziecko wymawia około 9-12 miesiąca życia. Szybkość nabycia umiejętności mówienia jest sprawą indywidualną. Jak pomóc maluchowi w nauce mówienia? Czy powinniśmy się martwić, jeśli nauka się opóźnia?
Czytaj więcej
Gorączka, wysypka, bóle mięśni - to mogą być niepożądane objawy szczepionek u dzieci. Czym różni się prawidłowa reakcja na szczepionkę u dziecka od niebezpiecznych powikłań poszczepiennych?
Czytaj więcej
Szczepionka przeciwko meningokokom jest płatna, ale zalecana. Może uchronić dziecko przed poważnymi konsekwencjami zakażenia, a nawet przed śmiercią.
Czytaj więcej
Coraz więcej rodziców ma wątpliwości czy szczepienia są bezpieczne, czy nie powodują przypadkiem więcej skutków ubocznych niż pozytywnych rezultatów. Zastanawiasz się czy szczepić dziecko? Przeczytaj.
Czytaj więcej
Zastanawiasz się czy Twój maluszek ma biegunkę? Biegunka u niemowląt i dzieci może prowadzić do silnego odwodnienia. Nieodpowiednio leczona może prowadzić do znacznego pogorszenia zdrowia dziecka, a nawet zgonu.
Czytaj więcej
Czy na pewno powinnaś karmić piersią? Przeciwwskazania do karmienia piersią możemy podzielić na bezwzględne, czyli takie, gdy w żadnym wypadku nie można karmić piersią i względne, to znaczy takie, które mogą utrudniać karmienie lub je ograniczać. Dowiedz się więcej.
Czytaj więcej
Co powoduje ból podczas karmienia piersią? Czy jest to zła pozycja dziecka podczas karmienia, a może niedrożność przewodu mlecznego? Jak rozpoznać problem i złagodzić ból?
Czytaj więcej