Wybierz kolor włosów idealny dla ciebie!

Efekt jak od fryzjera, ale uzyskany samodzielnie w domu? To możliwe. Podpowiadamy, jak dobrać kolor włosów.

ładowanie... kobieta, modelka, makijaż, fryzury
fot. FREE

Większość Polek farbuje włosy w domu. Efekty bywają różne, ale generalnie idzie ku lepszemu! Największy kłopot sprawia dobór koloru farby do odcienia włosów. A to podstawa! Celny wybór aż w 80 proc. decyduje o sukcesie. Podpowiemy ci, jak uniknąć błędów.

Jak dobrać kolor włosów idealny dla siebie?

  1. Nowy odcień musi harmonizować z typem twojej urody. Barwę włosów dostosuj do karnacji i naturalnego koloru włosów. Na przykład jeśli mieścisz się w tonacji chłodnej (większość Polek – platynowe blondynki, szatynki o jasnej skórze), wybieraj chłodne odcienie farb. Jeśli w ciepłej (np. złote lub czekoladowo-mleczne włosy, oliwkowa cera) – ciepłe.
  2. Dokładnie przeczytaj to, co jest napisane na opakowaniu farby. Skoncentruj się na wzorniku odcieni. Jeśli w kolumnie „przed” nie znajdziesz wyjściowego odcienia swoich włosów, odłóż pudełko i szukaj dalej. Pomocne mogą się okazać serwisy WWW, na których producenci nie tylko umieszczają pełną gamę barw swoich kosmetyków do koloryzacji, ale także pomagają dobrać ich kolor do typów urody.
  3.  Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego odcienia farby, zawsze możesz zmieszać dwa lub nawet trzy różne. Miksowanie farb wcale nie jest zarezerwowane tylko dla profesjonalistów. Aby jednak zrobić to dobrze, postępuj ostrożnie i przede wszystkim do mieszania wybieraj farby o podobnej tonacji oraz z tej samej linii kosmetyków (jednej firmy).
  4.  Samodzielnie możesz zmienić odcień włosów o 2–3 tony (farby domowe są bardziej delikatne niż te profesjonalne). Dzięki temu efekt jest naturalny. Jeśli marzysz o bardziej radykalnej zmianie, udaj się do fryzjera (czasami włosy trzeba odbarwić, aby złapały nowy pigment).
Jeśli przyciemniasz włosy, a masz jasną oprawę oczu (byłaś blondynką), podkreśl też wyraźnie brwi. I vice versa.

Czytaj także:

Na podstawie artykułu z magazynu Uroda

kobieta, modelka, makijaż, fryzury kobieta, modelka, makijaż, fryzury kobieta, modelka, makijaż, fryzury kobieta, modelka, makijaż, fryzury, sztuczne rzęsy kobieta, modelka, makijaż, fryzury
Oceń zdjęcie 2 głosy
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
judyta122222014.02.14 12:00
pokazujecie modelki aktorki ich fryzury a nie pokazujecie zwykle kobiety a to przeciez my zwykle kobiety mamy do was najwiecej pytan anie dostajemy zadnych konkretnych odpowiedzi.....
2012.02.01 15:08
fajny zlocisty kolor
2012.02.01 15:03
fajny zlocisty kolor
kimi mimi2012.01.30 19:50
ja mam właśnie tonacje chłodną (jasna szatynka, oczy szare, blada cera) a kiedyś miałam farbe rudą (taką marchewkową), czyli odcień ciepły i wszyscy mówili, ze mi bardzo ładnie, a nawet bywało ze mnie ktos zaczepił, czy to mój naturalny kolor. Więc chyba nie jest to jednak regułą, że dla chłodnej tonacji kolory chłodne
Raport specjalny
Video tygodnia
Śliczne paznokcie na lato!