POLECAMY

8 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o farbowaniu włosów

Jak farbować włosy, żeby były zdrowe i miały piękny odcień? Sprawdź
8 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o farbowaniu włosów fot. FREE

Najnowsze farby są wygodne w aplikacji, nie ściekają, łatwo się zmywają. Oto, 8 rzeczy, o których powinnaś wiedzieć, zanim zaczniesz farbować włosy.

1. Przed koloryzacją nie myjemy głowy

Prawda Najlepiej farbować włosy niemyte przez 1–2 dni. Wówczas wytworzy się na nich niewielka warstwa tłuszczu, która ochroni skórę głowy i włosy przed zbytnią ingerencją chemicznych składników farby.

2. Kolor wyjdzie jaśniejszy, gdy zmyjemy farbę wcześniej

Mit Lepiej trzymać się instrukcji, bo możemy być niemile zaskoczone rezultatem. Proces farbowania odbywa się etapami. Skrócenie czasu koloryzacji może sprawić, że jeden z etapów zostanie pominięty. Efekt? Nierówny lub niewidoczny kolor.

3. Farbę kładzie się zawsze najpierw na odrosty

Mit Robimy tak wtedy, gdy farbujemy włosy na ten sam kolor, co wcześniej. Wówczas faktycznie najpierw kładziemy farbę na odrosty, a dopiero po czasie podanym przez producenta – na całe włosy. Jeśli zmieniamy kolor, od razu farbujemy całe pasma.

4. Barwę włosów można zmienić tylko na kilka dni

Prawda Tak, jeśli użyjemy środka tonującego (pianki, lotiony, musy). Tonery odświeżają, uszlachetniają kolor, nadają połysk, ale nie kryją siwizny. Działają delikatniej niż farby, a kolor zmywa się po 3–6-krotnym myciu.

5. Barwniki roślinne są zdrowsze niż chemiczne

Prawda Henna w przeciwieństwie do farb nie wnika w głąb włosów, nie zmienia ich struktury, a jedynie je pokrywa. Trzeba tylko pamiętać, że gdy pasma są świeżo farbowane, barwienie henną nie jest wskazane, bo naturalny barwnik nie zadziała. I odwrotnie, jeśli wcześniej stosowałaś hennę, a chcesz użyć farby, odczekaj 2 miesiące.

6. Przy cerze naczynkowej lepiej unikać rudości

Prawda Włosy w rudych odcieniach podkreślają wszelkie zaczerwienienia. Zrezygnuj z nich, jeśli masz problemy z tzw. pajączkami, trądzikiem czy skłonność do zapalenia spojówek.

7. Koloryzacja powoduje wypadanie włosów

Mit Farba czasem podrażnia skórę głowy, natomiast nie jest przyczyną wypadania pasm. Nałożona w czasie koloryzacji preparat nie wnika bowiem w głąb skóry i nie uszkadza cebulek włosowych.

8. Po trwałej nie wolno farbować włosów

Mit Można, ale dopiero po upływie 7–10 dni. Jeśli zrobimy to wcześniej, możemy zniszczyć włosy, gdyż po trwałej są one osłabione.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)