POLECAMY

Jak farbować włosy przed wakacjami?

Przed wyjazdem na urlop warto zdecydować się na trochę inny rodzaj koloryzacji niż zazwyczaj. Ekspert wyjaśnia dlaczego!
Jak farbować włosy przed wakacjami? fot. Fotolia
Klientkom, które przychodzą do salonu na koloryzację tuż przed urlopem, odradzam radykalne zmiany odcienia włosów. Przede wszystkim nie rozjaśniam włosów bardziej niż o 2 tony (chyba że chodzi o farbowanie odrostów), bo trudno przewidzieć, jak bardzo rozjaśni je słońce na plaży.

Zamiast farby stosuję kosmetyki pozbawione amoniaku i wody utlenionej, które nie wnikają w łuskę włosa. Nawet jeśli kolor wypłowieje, po kilku tygodniach po prostu w ogóle nie będzie go widać. Dzięki temu mam też pewność, że słońce nie naruszy mocno struktury włosów. Natomiast do koloryzacji w domu polecam szampony, które nie dają trwałego koloru.

To warto pamiętać farbując włosy przed wakacjami:

  • Staraj się wybierać kolory w ciepłych odcieniach. Zrezygnuj jednak z czerwieni i mocnych rudości, które szybko płowieją i sprawiają, że włosy wyglądają fatalnie. Latem najlepiej prezentują się naturalne odcienie: złoty blond i brąz. Nawet jeśli się spłukują, nie wygląda to tandetnie.
  • Zrezygnuj zupełnie z chłodnych odcieni. We wnętrzu włosa jest znaczna przewaga ciepłych pigmentów, dlatego wprowadzanie do nich fioletu lub czerni jest nienaturalne, a ich wypłukiwanie zawsze pozostawia dziwny efekt.
  • Nie przyciemniaj włosów bardziej niż o jeden ton.
  • Podczas wakacji używaj kosmetyków do stylizacji włosów na bazie olejków. Ich formuła otula włókna włosa i skutecznie chroni je przed wypłukaniem koloru.
  • Przed wyjazdem wzmocnij włosy, korzystając z zabiegu, który uzupełni w nich ewentualne ubytki. Polecam zabieg z hydrolizowaną keratyną, która je doskonale nawilża i wygładza.
Radził: Maciej wróblewski - Stylista fryzur, ekspert marki Joico, właściciel salonu YOU & YOU.
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)