Gdzie zrobić makijaż permanentny

05.03.2009

Dobrze zrobiony makijaż permanentny dodaje urody, sam pozostając niewidocznym. Warto zdecydować się na jego zrobienie, gdy twoim rysom brakuje wyrazistości lub gdy masz bardzo jasną oprawę oczu lub lekką asymetrię ust.

kobieta, modelka, makijaż, fryzury
fot. FREE

Białystok
Salon Fryzur i Kosmetyki Kameleon

ul. Białówny 4 lok. 19
tel. 085 746 16 74
www.kameleonbialystok.pl
Zdecydowałam się na makijaż permanentny oczu, bo chciałam, żeby moje spojrzenie było bardziej wyraziste. Kreska na górnej powiece miała być odrobinę mocniejsza od tej na dolnej (ta z kolei miała być delikatnie "pocieniowana", tak aby dać efekt zagęszczonych rzęs). Przed zabiegiem linergistka szczegółowo opowiedziała mi o tym, jak będzie on wyglądał, i uprzedziła, w jakich momentach może być bolesny. Stwierdziła, że w moim przypadku kreski na powiekach są bardzo dobrym rozwiązaniem, natomiast ani moje usta, ani brwi nie wyma-gają podkreślenia. Po znieczuleniu powiek maścią Emla rozpoczął się zabieg. Był bolesny, ale linergistka była bardzo wyrozumiała i delikatna, często robiła przerwy, aby dać mi odpocząć. Cała wizyta trwała 3 godziny, razem ze znieczuleniem. Jestem zadowolona z efektu – oczy wyglądają na bardziej wyraziste, a spojrzenie jest čpodkręcone”.
Nie muszę nawet malować rzęs!
Brwi – 800 zł, kreski na górnych powiekach – 400 zł, kreski na dolnych powiekach – 350 zł, usta (kontur i wypełnienie) – 1000 zł
Testowała: Ewa Popik

Łódź
Margaret Spa & Welness
ul. Prądzyńskiego 103
tel. 042 683 12 68
www.margaret-spa.pl
Na co dzień zawsze robię bardzo mocny makijaż oczu. Powód? Okulary, które optycznie pomniejszają mi oczy (cierpię na krótkowzroczność). Linergistka okazała się osobą bardzo konkretną i jednocześnie troskliwą. Pytała o wadę wzroku i przyznała, że kreska na górnej powiece optycznie powiększy oko. Pierwszym etapem zabiegu było znieczulenie maścią Emla (trwało ok. 20 minut). Rysowanie kreski bezpośrednio po znieczuleniu było bezbolesne, ale w miarę upływu czasu stało się dokuczliwe. Linergistka dokładała więc kolejne warstwy maści i musiałyśmy czekać na jej działanie. W efekcie kreska jest delikatna, wygląda bardzo naturalnie i nie rzuca się w oczy, ale wyraźnie podkreśla linię rzęs i – tak jak obiecywała linergistka – powiększa oko. Zabieg nie okazał się bardzo bolesny. Zdecydowanie polecam dziewczynom, które tak jak ja nie wyjdą z domu bez wyraźnego makijażu oczu!
Brwi – 800 zł, kreski na powiekach górnych – 450 zł, kreski na powiekach dolnych – 350 zł, usta (kontur z wypełnieniem) – 1000 zł
Testowała: Marlena Kubicka

Kraków
Centrum Kosmetyczno-Dermatologiczne DER-MED
ul. św. Tomasza 30/3
tel. 012 292 03 03
www.dermed.pl
Na pierwszym spotkaniu linergistka obejrzała moją twarz i zapytała, jak się maluję. Podpowiedziała, co warto w niej podkreślić (brwi i oczy, kreski na dolnej i górnej powiece). Zrobiła mi też kredką imitację makijażu. Miałam więc trochę czasu do namysłu i możliwość zobaczenia, jak on może wyglądać. Teraz wiem, że dobrze wybrałam. Jaki to komfort wstać rano i nie musieć się malować, wyglądać super nawet na basenie! Zabieg rozpoczął się od znieczulenia maścią Emla. Nie był bolesny, odczuwałam tylko lekką wibrację i drapanie igłą okolic oka. Jestem zachwycona efektem i bardzo polecam! Moje brwi przez domalowanie włosków nabrały bardziej regularnych kształtów, a oczy przez namalowanie kresek zagęszczających rzęsy są bardziej wyraziste i większe. Opuchlizna po zabiegu zeszła już następnego dnia, a po ok. 4 dniach naskórek zaczął się złuszczać i barwa wyjściowa zniknęła w ok. 50 procentach. Dlatego potrzebny był kolejny, uzupełniający zabieg.
Usta (kontur i wypełnienie) – 1000 zł, brwi – 800 zł, kreski górne – 450 zł, kreski dolne – 350 zł
Testowała: Magda Olesińska

Szczecin
Vanila Studio Liliana Nogal
al. Jana Pawła II 38
tel. 501 359 279
www.lilianogal.pl
Mam jasną oprawę oczu oraz niewyraźnie zaznaczony kontur ust. Postanowiłam, że dokonam radykalnej zmiany i zdecydowałam się na trwały makijaż brwi i ust oraz kreski na górnej powiece. Znieczuliła mnie maścią Emla, ale ponieważ zabieg na usta wydał mi się zbyt bolesny, na wizycie poprawkowej zrobiła mi znieczulenie dentystyczne i czułam się komfortowo. Linergistka idealnie dobrała kształt brwi do kształtu mojej twarzy. Kreska na powiece nadała oczom wyrazu, a delikatnie zaznaczony kontur ust pozytywnie mnie zaskoczył! Ze względu na popękane naczynka na twarzy, kosmetyczka nadała moim wargom lekko brzoskwiniowy kolor. Moja uroda jest ładnie podkreślona, ale nie tandetna. Polecam to miejsce!
Brwi – 800 zł, kreski na górnych powiekach – 350 zł, kreski na dolnych powiekach – 250 zł, usta (kontur z wypełnieniem) – 1000 zł
Testowała: Dorota Bartosz

Poznań
Esthetik Studio

ul. Niegolewskich 12
tel. 061 864 06 94
Chociaż mam ciemną i wyraźną oprawę oczu, zdecydowałam się na kreskę permanentną na górnej powiece. Dzięki niej chciałam uzyskać efekt "większego oka". Linergistka opowiedziała mi o tym, jak będzie on wyglądał. Następnie posmarowała mi powieki maścią Emla i zaczęła rysować kreskę. Zabieg okazał się bezbolesny, bo po każdym rysowaniu aplikowała mi kolejną warstwę maści. Po zabiegu przez kilka godzin miałam wrażenie ciężkich powiek. Efekt jest super – większe, podkreślone oczy. Kreski są na tyle dyskretne, że koleżanki zauważyły fajną zmianę w makijażu, ale nie potrafiły określić jaką.
Brwi – 900 zł, kreski na górnych powiekach – 500 zł, kreski na dolnych powiekach – 400 zł, usta (kontur z wypełnieniem) – 1100 zł
Testowała: Grażyna Zachorowicz

Oceń 4,00 / 8 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny