Polki.pl
kom. (157)

Najskuteczniejsze sposoby na mrówki

Zastanawiasz się, jak w skuteczny sposób pozbyć się uporczywych mrówek? Prezentujemy kilka naprawdę niezawodnych rozwiązań! Sprawdź!

fot. Fotolia

Już od wiosny mieszkańcy parterowych mieszkań mogą spodziewać się nieproszonych gości. Mrówki, które wiosną szukają wyjścia, często przechodzą po rurach do naszych mieszkań. Jeśli mieszka się na parterze, to jest bardziej niż pewne, że się pojawią. Zabijanie pojedynczych egzemplarzy nic nie daje - królowa widzi wtedy, że ma małe "stado" i składa coraz więcej larw. Przez co mrówki zaczynają pojawiać się w większych ilościach.

Jaki jest sprawdzony sposób na mrówki? Przedstawiamy kilka naprawdę niezawodnych rozwiązań! Poznaj najskuteczniejsze środki chemiczne, jak również domowe sposoby!

Najskuteczniejsze środki chemiczne na mrówki

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na mrówki jest biały proszek, który służy do lutowania. Należy wymieszać go z ugotowanym żółtkiem jajka i pozwolić, by mrówki wyniosły jedzenie do swoich gniazd. Boraks powoduje wysuszenie owadów, a także likwidację larw - co zapobiegnie rozmnażaniu się mrówek i zniszczy gniazdo od środka. Trzeba jednak uważać, jeśli ma się w domu małe dzieci lub zwierzęta.

Kolejny sposób na mrówki to, którą należy porysować wzdłuż miejsc, z których wychodzą mrówki. Owady zanoszą je do gniazda i gniazdo również trute jest od wewnątrz.

Proszek Expel przeznaczony do użytku zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych oraz na zewnątrz. Można stosować w postaci proszku (rozsypać cienką warstwę na ścieżce wędrówek owadów) bądź roztworu wodnego (100g proszku na 5 l wody, przy 1 l na 1m2).

Faracid w sprayu przeznaczony zarówno do zwalczania mrówek faraona, jak i innych gatunków nadchodzących z zewnątrz lub bytujących w pobliżu domu. Faracid ma postać mikrokapsułek, działa z opóźnieniem, efekt widoczny jest po 12 godzinach.

Raid w sprayu do zwalczania mrówek i innych insektów to doskonały sposób na mrówki - co więcej ładnie pachnie i jest stosunkowo skuteczny. Należy wypsikać nim miejsca, z których wychodzą mrówki - po kilku dniach powinny odejść.

Płytka Globol - jedna płytka wystarczy na jedno pomieszczenie i działa przez okres trzech miesięcy. Koszt płytki to ok. 12 zł.

Faratox B - do kupienia w sklepie ogrodniczym. Dwa pojemniki z preparatem, które przykleja się w miejscach w których najczęściej wędrują mrówki. Mrówki wyjadają preparat i zanoszą do gniazda - po pewnym czasie będzie ich coraz mniej, aż w końcu całkowicie znikną. Preparat kosztuje ok 10 - 20 zł.

Mrówko-Bait - preparat owadobójczy w formie granulowanej trutki pokarmowej, przeznaczony do zwalczania mrówek wewnątrz pomieszczeń, nadchodzących do budynku z zewnątrz lub bytujących w ich pobliżu.

Mrówkofon - preparat do zwalczania mrówek, w formie granulowanej trutki pokarmowej. Specjalnie dobrane składniki czynią preparat wyjątkowo atrakcyjnym dla owadów i zapewniają jego znakomitą skuteczność już po pierwszym zastosowaniu.

W ogrodzie można spróbować zastosować Glotox, który nie rozpuszcza się tak łatwo, więc w razie deszczu nie będziemy musieli go dosypywać.

Domowe sposoby na mrówki

Są również domowe sposoby na mrówki, ale z ich skutecznością bywa różnie. Wiadomo jednak, że tonący brzytwy się chwyta i gdy nie mamy pod ręką nic innego - sięgamy po wszystko, co może pomóc.

  • Na podstawkę nałożyć miód - mrówki lgną do słodkiego, więc gdy uzbiera się na nim spora liczba owadów, należy je spłukać, a brak miodu uzupełnić.
  • W najczęściej uczęszczanych przez mrówki miejscach wysypać proszek do pieczenia.
  • Świeże liście pomidora - rozłożyć w najczęściej uczęszczanych miejscach, mrówki podobno nie znoszą tego zapachu.
  • Jeśli mrówki weszły do szafek, należy ułożyć w niej spleśniałą cytrynę.
  • Można również przetrzeć szmatką nasączoną octem miejsca z których wyłażą mrówki, powinno je to skutecznie odstraszyć.
  • W ogrodzie wokół warzyw można wysypać "granicę" cynamonem - mrówki nie powinny się wówczas do nich zbliżać.

Zobacz również:

Jak pozbyć się mrówek z mieszkania?

Najskuteczniejsze sposoby na komary

5 domowych sposobów na odstraszenie owadów




Skomentuj (157)
Oceń 4,22 / 23
autor  Anna Feliga

6 najskuteczniejszych kosmetyków do włosów

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Sprawdzone porady

Skomentuj Najskuteczniejsze sposoby na mrówki

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Najskuteczniejsze sposoby na mrówki

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dom i ogród