Jak wybierać perfumy aromatyczne, smakowe, zielone i cytrusowe?

Perfumy aromatyczne to perfumy, w których dominuje akord ziołowy. Czujesz zatem zapach ziół, z reguły tych najbardziej znanych: rozmarynu, piołunu, estragonu, szałwii, tymianku, bazylii, mięty czy, choćby kardamonu.

Jak wybierać perfumy aromatyczne, smakowe, zielone i cytrusowe?

Znaczenie tych zapachów

Są to perfumy, które uchodzą za eleganckie, ponieważ są skromne, naturalne. Wyznaczają one poczucie siły i energii. Są „przyjazne” i „znajome”, raczej aseksualne.
Rzadko spotyka się perfumy, które są tylko ziołowe. Z reguły zapachom ziół towarzyszą nuty korzenne, cytrusowe lub drzewne, niekiedy (w perfumach przeznaczonych dla kobiet) kwiatowe. Wnoszą one właściwe dla siebie sygnały i klimaty.

Perfumy aromatyczne

Są to z reguły perfumy przeznaczone dla mężczyzn. Nie można jednak o nich powiedzieć, że są bardzo „męskie” czy wręcz „samcze”. Kobiety mogą więc po nie sięgać, gdy nie chcą eksponować swojej kobiecości, gdy pragną być odbierane jako profesjonalne i kompetentne osoby.

Czy każdy może mieć swój własny biznes? Okazuje się, że niekoniecznie...

Perfumy te dobrze nadają się do pracy.

Perfumy smakowe

Perfumy smakowe pojawiły się po raz pierwszy na rynku w 1992 roku za sprawą firmy Thierry Mugler. Założył ją Thierry Mugler, urodzony w 1948 r. w Strasburgu, francuski projektant mody, fotograf. Początkowo firma zajmowała się tworzeniem kreacji haute couturre, jak i prêt-à-porter, obecnie znana jest przede wszystkim z perfum.

Polecamy: Jak odnaleźć nuty kwiatowe w perfumach?

W perfumach tych dominują zapachy dotąd niestosowane w perfumiarstwie, takie jak: zapach pralinek, czekoladek, cukierków toffi, karmelu, waty cukrowej, lukrecji, śmietanki, anyżku.

Mają one zapach słodki. Zapachy takie są dobre tylko dla bardzo młodych kobiet, a jak twierdzi Andrea Hurton, podobają się (tak wykazały badania) raczej paniom po trzydziestce. Zapach tych perfum jest źle odbierany przez kobiety dojrzałe i starsze, jako zapach „taniego seksualizmu”.

Są to zatem perfumy raczej dla nastolatek.

Perfumy zielone

Są to perfumy zdominowane przez zapachowe nuty zielonych liści i trawy, łopianu czy pokrzywy, to perfumy pachnące łąką czy zacienionym ogrodem, elastyczne, soczyste, delikatne, kojarzące się z wypoczynkiem na łonie natury. Niekiedy nazywa się je „wodą na wieś”.

Są to perfumy wiosenne i letnie, na poranki i gorące dni (wnoszą powiew świeżości). Mogą być stosowane do pracy, ale chyba bardziej pasują na weekend i urlop.

Perfumy cytrusowe

Perfumy cytrusowe to perfumy zdominowane, przede wszystkim w fazie głowy (w pierwszym okresie zapachowym), jak sama nazwa wskazuje, przez nuty cytrusów, np. cytryny.

Wśród tych perfum są jednak i takie, w których zapach cytrusów utrzymuje się dłużej, nawet do końca. Są one określane jako odświeżające i energetyczne. Powinny być stosowane tylko wiosną i latem, przede wszystkim do pracy.

Czytaj także: Savoir - vivre i perfumy - kilka podstawowych informacji

Zobacz stronę Eksperta www.savoir-vivre.com.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)