POLECAMY

Kiedy kobiecie przystoją męskie zapachy?

Chciałbym zachęcić do rozważenia następującego tematu związanego z wyborem perfum - mianowicie stosowanie perfum męskich przez kobiety. Skupmy w tym momencie uwagę na perfumach drzewnych, drzewno-wetiwerowych, tytoniowo-skórzanych i fugere.
Kiedy kobiecie przystoją męskie zapachy?

Tylko te pierwsze mogą tchnąć jakoś, i to w bardzo ograniczony sposób, kobiecością. Pozostałe choć przeznaczone raczej dla mężczyzn są niekiedy stosowane przez kobiety, które pragną z mężczyznami rywalizować i do nich się upodabniać.

Perfumy drzewne

Perfumy drzewne zawierają, z reguły, wyciągi z drewna cedrowego czy sosny oraz drewna różnych drzew egzotycznych, takich jak drzewo sandałowe, drzewo oud czy drzewo gwajakowe.

Zapachy tych perfum kojarzą się z wonią lasu, ściółki leśnej, drzew, zbutwiałego drewna, z zapachami stolarni, trocin, przepiłowanego drewna.
Są to zapachy, które można określić jako skromne, spokojne, przyjazne, swojskie, harmonijne.

Andrea Hurton, specjalistka w tej dziedzinie twierdzi, ze perfumy drzewne są „sportowe”, „surowe”, „dynamiczne”, „atrakcyjne”.

Perfumy drzewne wzbogacane są często innymi zapachami, nutami korzennymi i orientalnymi, owoców wodnych, a nawet nutami piżmowymi.
Perfumy te potrafią łączyć elegancję i oryginalność, skromność i wyrazistość.

Sięgać po nie powinny kobiety, które nie chcą tworzyć dystansu do innych, ale nie chcą również wprowadzać akcentów erotyzmu, które chcą być „bliskie”, ale bardziej „ludzkie” niż kobiece, które chcą być traktowane jako osoby, a nie jako kociaki.

Perfumy tego typu są świetne, to trzeba przyznać, i to dla wszystkich kobiet, na jesień i zimę. W tych porach roku, szczególnie, gdy kobieta spędza dużo czasu na świeżym powietrzu, powodują, że wkomponowuje się ona dobrze w „tło”, a jej zapach nie „gryzie się” z kontekstami, w których się pojawia.

Perfumy drzewno-wetiwerowe

Są to perfumy drzewne wzbogacone o zapach pochodzący z wyciągu korzeni trawy wetiwerii pachnącej (Vetiveria zizanioides) rosnącej w Azji południowo-wschodniej, na Haiti. Zapach tej trawy kojarzy się z wilgotną ziemią i korzeniami, które butwieją w wodzie. Niektórzy nazywają ten zapach bagiennym. Wetiweria jest też doskonałym utrwalaczem nadającym dodatkowo „żywiołowe” tony innym zapachom.

Polecamy: Perfumy - jak je dobierać?

Tego typu perfumy służą głównie mężczyznom. Mogą po nie sięgać kobiety pragnące reprezentować silny, męski typ, kobiety władzy dominacji.

Perfumy typu fugere

Określane są jako paprociowe, choć wcale nie pachną paprociami. Dominujące są w nich z reguły nuty lawendy, paczuli, kumaryny (świeżego siana), mchu dębowego, bergamoty. Z założenia są przeznaczone dla mężczyzn zdecydowanych i przebojowych, uwielbiających rywalizację.

Fugere łączone z łagodniejszymi akordami powodują pojawienie się erotycznego powabu.
Kobiety raczej nie używają tego typu perfum, chyba, że bardzo chcą się upodobnić do mężczyzn.

Perfumy skórzano-tytoniowe

Niektórzy nazywają je krótko - perfumy skórzane, to zapachy tytoniu, dymu, palącego się drewna, skórzanych foteli – zapachy zdecydowanie męskie, dla mężczyzn konserwatywnych i silnych. Takie perfumy stosują tylko kobiety, które nie chcą być postrzegane przez pryzmat swej kobiecości, ale właśnie w swej sile, ubierające się w marynarki i spodnie. Jednak silne nuty skórzane dodawane są do niektórych typowo kobiecych perfum powodując zaskakujące skutki emanacji erotyzmem, narzucającej się zmysłowości.

Czytaj także: Jak odnaleźć nuty kwiatowe w perfumach?

Zobacz stronę Eksperta: www.savoir-vivre.com.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 miesięcy temu
co za banał!