Brian Tracy o integralnym rozwoju dzieci – cykl filmów

Brian Tracy, światowej klasy szkoleniowiec, w oparciu o własne doświadczenia w cyklu filmów wyjaśnia dlaczego integralny rozwój jest tak ważny dla dzieci. Zachęcamy Was do obejrzenia wykładów.

Brian Tracy o integralnym rozwoju dzieci

Polecamy: Idea integralnego rozwoju - sposób na wychowanie szczęśliwego dziecka

Wykład 1.

Brian Tracy, światowej klasy szkoleniowiec, ojciec czwórki dzieci, wyjaśnia dlaczego budowanie poczucia własnej wartości i bezwarunkowa miłość rodziców są ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci.

Jak rozwijać pasje dziecka?

Wykład 2.

Dzieci uczą się żyć od swoich rodziców, naśladują ich, dlatego ogromne znaczenie ma nasza własna samoocena i związek, w którym żyjemy. To dla dziecka wzorce, z których ono czerpie. Poprawmy więc to wszystko co można poprawić.

Wykład 3.

Brian Tracy wyjaśnia wpływ krytykowania dzieci, jako pewnego nawyku rodziców, na przyszłe relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi. Około 5-6 roku życia rodzice krytykują dzieci osiem razy częściej niż je chwalą. Brian podaje 5 prostych sposobów, jak unikać destruktywnej krytyki, by budować w dzieciach poczucie własnej wartości.

Wykład 4.

Na świecie przeprowadzono badania, w których zapytano rodziców czego najbardziej życzyliby własnym dzieciom. W różnych zakątkach świata, niezależnie od stanu majątkowego i wykonywanego zawodu, powtarzały się trzy odpowiedzi: żeby dzieci były szczęśliwe, by odniosły sukces w życiu osobistym, w związku, karierze oraz by nauczyły się samokontroli. Jak rodzice mogą dzieciom w tym pomóc?

Brian Tracy jest wymieniony obok Petera Druckera, Stephena Coveya czy Welcha jako jeden z najbardziej wpływowych liderów biznesu na świecie. Szkoli rocznie ponad 250 tysięcy osób w dużych i małych firmach na całym świecie w dziedzinie strategii, zarządzania, sprzedaży, rekrutacji, motywowania pracowników, rozwoju zawodowego i osobistego. Ma unikalną umiejętność prowadzenia szkoleń w sposób, który pobudza słuchaczy do bezzwłocznego wdrożenia w praktyce poznawanych technik i narzędzi.

Autor: Fundacja Rodzice Przyszłości


Zobacz także: Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem - 6 faktów na temat rozwoju dzieci

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)