Polki.pl
kom. (64)

Przeziębienie w ciąży

Organizm kobiety w ciąży ma obniżoną odporność, dlatego łatwo jest złapać przeziębienie, szczególnie wiosną i jesienią.

Przeziębienie przeważnie objawia się katarem, podwyższoną temperaturą, bólem gardła, bólem głowy, osłabieniem. Przeziębienie i choroby typu zapalenie gardła, dróg oddechowych, są szczególnie niebezpieczne w pierwszym trymestrze ciąży.

Przeziębienie w ciąży

Jeśli to chwilowa niedyspozycja, najlepiej leczyć się domowymi sposobami. Wszelkiego rodzaju leki można brać tylko po konsultacji z lekarzem. Należy pamiętać również, że choroba sama nie przejdzie. Dla maleństwa Twoja choroba może być bardzo niebezpieczna.

Katar
Jest pierwszym objawem przeziębienia i należy go niwelować już na samym początku. Można zastosować domowe sposoby np. inhalacje z wody z solą, albo sodą oczyszczoną. Należy nawilżać śluzówkę nosa, używając naturalnych preparatów takich jak sól fizjologiczna.

Kaszel
Jeżeli pojawi sie kaszel, to należy wybrać się do lekarza, gdyż może być to poważne zapalenie oskrzeli.Nie należy używać środków hamujących kaszel np. Acodin oraz syropów z kodeiną, gdyż mogą uszkodzić płód. Domowym, bardzo skutecznym, sposobem na kaszel jest syrop z cebuli. P
okroić 2-3 cebule, układać warstwami przesypując cukrem pudrem. Ugnieść i odstawić w ciepłe miejsce na kilka godzin. Zażywać syrop 3 razy dziennie po 2 duże łyżki.

Gorączka
Gdy temperatura jest wysoka trzeba ją obniżyć, gdyż może zaszkodzić dziecku. Dozwolone są środki zawierające paracetamol np. Apap, Panadol. Nie wolno zażywać preparatów zawierających ibuprofen. W pierwszym trymestrze ciąży zabroniona jest aspiryna.Oceń 4,00 / 1

Czym są markery nowotworowe? [video]

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Ciąża i poród

Skomentuj Przeziębienie w ciąży

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Przeziębienie w ciąży

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko