Manicure tytanowy lepszy niż hybryda!

Dlaczego?

Małgorzata Machnicka / 7 miesięcy temu
Manicure tytanowy lepszy niż hybryda! fot. FREE/kolaż Polki.pl

Manicure tytanowy jest czymś pomiędzy manicurem hybrydowym a akrylowym, można nim przedłużać paznokcie tak jak akrylem, ale z wyglądu przypomina bardziej hybrydę. Manicure tytanowy to żadna nowość. Wymyślono go w Stanach Zjednoczonych i cieszy się tam dużym powodzeniem już od lat dziewięćdziesiątych. Teraz trend na tytanowy manicure wraca i wypiera modną do tej pory hybrydę. Najważniejsza różnica pomiędzy manicurem hybrydowym a tytanowym? W tym drugim nie używa się lampy UV.

Na czym polega manicure tytanowy?

Najpierw paznokcie pokrywane są bazą. Następnie każdy paznokieć wkładamy do pojemnika z pudrem, który przykleja się do płytki. W jego składzie jest m.in. dwutlenek tytanu, który można spotkać w kosmetykach kolorowych, polimer akrylowy, by utwardzić płytki i kolorowe pigmenty. Czynność należy powtórzyć dwa razy. Drobny pyłek aplikowany na paznokieć wysycha pod wpływem powietrza. Wystarczy musnąć je top coatem i gotowe!

Manicure tytanowy - zalety

Płytka nie jest nadmiernie pogrubiona, a mimo to jest o wiele sztywniejsza niż po hybrydzie. Manicure tytanowy przez dodatek akrylu oraz witamin A, D i E wzmacnia paznokcie, dlatego sprawdzi się również na płytkach wiotkich i cienkich. Zaletą jest także to, że można uzupełnić sam odrost, czyli zupełnie inaczej niż w hybrydzie. Manicure tytanowy zmywa się tak samo jak  hybrydę - potrzebny jest zmywacz z acetonem.

Manicure tytanowy jest nieinwazyjny, nie wżera się w strukturę płytki a jedynie tworzy piękną i trwała warstwę na powierzchni płytki. Ceny takiego manicure wahają się od 90 do 150 zł.

Więcej o kosmetykach:

Pastelowe kosmetyki na latoNajlepsze kosmetyki do pielęgnacji twarzyMatowe szminki na lato

Śliczny manicure na Mikołajki
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 miesiące temu
Manicure tytanowy traci kolor ,blednie już po tygodniu widać różnicę poza tym jest ok
/3 miesiące temu
Manicure tytanowy jest o niebo lepszy od hybryd. Przekonałam się o tym na własnych paznokciach, dzięki Studio Urody Gworys.