Dziewczyna z pomalowanymi paznokciami fot. ONS.pl

Manicure hybrydowy - jak go zrobić? Instrukcja krok po kroku

Manicure hybrydowy jest banalnie łatwy i możesz go wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy, że skorzystasz z naszej instrukcji, która wyjaśnia, jak zrobić go krok po kroku.
Karolina Kalinowska / 17.03.2020 14:00
Dziewczyna z pomalowanymi paznokciami fot. ONS.pl

Manicure hybrydowy to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez kobiety metod zdobienia paznokci. Jej główną zaletą jest trwałość – wykonany tą metodą manicure utrzymuje się na dłoniach ok. 2 tygodnie. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko dzięki wykorzystaniu specjalnej lampy UV, które utwardza wcześniej nałożony lakier.

Spis treści:

Do tej pory, aby go wykonać musiałyśmy chodzić do wykwalifikowanej manicurzystki, która nakładała lakier i utrwalała go pod specjalną lampą. A może warto to zmienić i nauczyć się robić hybrydę w domu? To wcale nie jest trudne. Wystarczy kupić kilka niezbędnych rzeczy.

Czego potrzebujesz, żeby zrobić hybrydę?

Zanim zabierzesz się za to w domu, musisz kupić kilka potrzebnych rzeczy:

 • Lampę do utwardzenia lakieru - możesz wybrać tańszą lampę UV (paznokcie trzeba w niej suszyć ok. 2 minut, a najlepiej wybrać tę o mocy 36 W) lub droższą LED (czas suszenia to ok. 45-60 sekund i trzeba pamiętać, że w lampach LED nie wszystkie lakiery się utwardzają). Do wykonywania manicure'u w domowym zaciszu z powodzeniem wystarczy ta pierwsza. Za dobrej jakości lampę UV zapłacisz ok. 100 zł.
 • Bazę do lakieru hybrydowego - w zależności od marki cena wynosi 30-40 zł.
 • Lakier hybrydowy w ulubionym kolorze - obecnie możesz wybierać w niezliczonej liczbie kolorów. Cena zależy od marki lakieru, a rozbieżność może być dość duża od ok. 25 zł do nawet 55-60 zł.
 • Top Coat - podobnie jak w przypadku lakieru bazowego cena wynosi od 30 do 40 zł.
 • Cleaner - odtłuszczacz do paznokci to koszt ok. 20 zł.
 • Finish Cleaner Super Shine - przeznaczony do usuwania warstwy dyspersyjnej. Cena ok. 30 zł.
 • Waciki bezpyłowe  - bardzo przydatne i warto je kupić. Kosztują ok.12-15 zł.

 

Jeżeli masz ograniczony budżet, to poszukaj gotowych zestawów startowych do hybrydy. Ma je w swojej ofercie praktycznie każda marka specjalizująca się w produkcji lakierów do tego rodzaju stylizacji. Taki set kosztuje zazwyczaj ok. 150-200 zł.

Książki, filmy, gry i wiele więcej produktów możesz mieć taniej, wchodząc na stronę Empik promocje

Manicure hybrydowy krok po kroku

Na początku przygotowanie – postępujesz jak w przypadku tradycyjnej pielęgnacji:

 1. Skróć paznokcie i nadaj im ulubiony kształt.
 2. Odsuń lub wytnij skórki.
 3. Delikatnie trzeba zmatowić płytkę specjalnym bloczkiem - bez tego etapu lakier bardzo szybko odpadnie.

Jeśli potrzebujesz, zerknij na szczegółową instrukcję, jak wykonać klasyczny manicure.

Od tego etapu trzeba zachować szczególną staranność i skrupulatność:

 1. Odtłuszczasz płytkę paznokcia - od tego momentu musimy zwrócić uwagę, aby niczego nie dotykać, bo na źle odtłuszczonej i przygotowanej płytce lakier może nie przetrwać zakładanego czasu.
 2. Nakładasz cienką warstwę (inaczej lakier będzie spływał i zabrudzi skórki) lakieru bazowego i utwardzamy ją pod lampą UV.
 3. Następnie nakładasz pierwszą warstwę kolorowego lakieru i utwardzasz ją lampą UV.
 4. Czas na kolejną warstwę kolorowego lakieru - postępuj tak samo, jak z pierwszą warstwą.
 5. Następnie malujesz paznokcie cienką warstwą ochronnego lakieru nawierzchniowego i tak jak w przypadku poprzednich warstw utrwalasz w świetle UV.
 6. Aby nadać paznokciom połysk i usunąć klejącą się warstwę, należy zwilżyć wacik preparatem do usuwania warstwy dyspersyjnej i przemyć nim pomalowane paznokcie.

Jak samodzielnie zdjąć hybrydę w domu?

Hybryda jest niezniszczalna. Bez odprysków wytrzymuje na paznokciach nawet 3 tygodnie. To też oznacza, że pozbycie się jej nie jest takie łatwe. Pamiętaj, żeby nie zeskrobywać lakieru, podważając go czy dłubiąc. Zawsze ściągaj hybrydę specjalnym płynem do jej usuwania. Jak to zrobić?

Potrzebujesz:

 • Pilniczka
 • Oliwki do skórek
 • Folii do usuwania lakiery hybrydowego - z powodzeniem można zastąpić ją folia aluminiową.
 • Płynu do usuwania hybrydy - tutaj nie można oszczędzać, bo prawidłowe usuwanie lakieru to jeden z najważniejszych etapów. Takie preparat to wydatek rzędu 20-25 zł.
 • Drewnianego patyczka
 • Wacików
 • Odżywki do paznokci

Instrukcja ściągania hybrydy:

 1. Lekko spiłuj pilnikiem wierzchnią warstwę lakieru (top), tak by stał się matowy.
 2. Zabezpiecz skórki wokół paznokci, smarując je oliwką. 
 3. Zamocz wacik (najlepiej przekrojony na pół) w płynie do usuwania hybrydy, dokładnie dociśnij go do całej płytki paznokcia, owiń folią aluminiową.
 4. Po upływie 10-15 minut zdejmij folię i delikatnie sprawdź, czy lakier już schodzi. Jeśli tak, zeskrob go  patyczkiem, nie dociskając go mocno do płytki. Jeśli lakier całkiem nie zejdzie, nałóż jeszcze raz na kilka minut płyn na waciku i owiń folią. A gdy go zdejmiesz, usuń resztki lakieru.
 5. Wmasuj w paznokcie i skórki oliwkę, a w dłonie krem nawilżający. Ten zabieg pielęgnacyjny powtarzaj codziennie, bo paznokcie i skórki po operacji zdejmowania hybrydy są mocno przesuszone (aceton bardzo je wysusza).
 6. Zaaplikuj paznokciom dobrą odżywkę.

Samodzielne wykonanie hybrydy nie jest trudne. Wymaga jedynie wprawy, więc nie zniechęcaj się po pierwszym razie. Mi pierwsza zajęła ponad 2 godziny. Z każdą kolejną było coraz lepiej.

 

 

Zobacz więcej tematów dotyczących paznokci:Zestaw do manicure – te akcesoria mogą ci się przydaćZobacz, jak samodzielnie zrobić french manicure