Manicure kauczukowy fot. Adobe Stock

Manicure kauczukowy to trwała i bezpieczna alternatywa dla hybrydy. Na czym polega?

Manicure kauczukowy jest trwalszy i łatwiejszy do wykonania niż hybryda. Świetnie nadaje się dla problematycznych paznokci - cienkich, łamliwych i z widocznymi wgłębieniami.
Małgorzata Machnicka / 19.03.2020 09:32
Manicure kauczukowy fot. Adobe Stock

Manicure kauczukowy opiera się na bazie kauczukowej, która jest połączeniem bazy do hybrydy i żelu budującegoŚwietnie nadaje się do paznokci, które są problematyczne - cienkie, łamliwe, zniszczone częstym malowaniem lub z widocznymi uszkodzeniami.

Poza przeźroczystymi bazami kauczukowymi, na rynku są również dostępne bazy 2w1, czyli takie z dodatkiem koloru. Manicure z ich wykorzystaniem pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Zalety manicure kauczukowego

Największą zaletą manicure kauczukowego jest jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Tradycyjna baza hybrydowa jest bardzo twarda, co oznacza, że podczas uderzenia może odprysnąć. Baza kauczukowa jest elastyczna, a więc doskonale pracuje z naturalną płytką - nie ma mowy o pęknięciach czy złamaniu paznokcia. 

Jakie jeszcze zalety ma manicure kauczukowy? Baza ma właściwości samopoziomujące się. Co to oznacza? Nawet jeśli mamy uszkodzenia w płytce paznokcia, powierzchnia lakieru będzie idealnie gładka.

Bazą kauczukową możemy również przedłużyć płytkę paznokcia i przywrócić mu idealny kształt. Poza tym, baza kauczukowa jest też o wiele bardziej gęsta od hybrydowej. Dlaczego to zaleta? Gęsta konsystencja sprawia, że trudniej zalać nią skórki - manicure jest prostszy i bardziej estetyczny.

Jak zrobić manicure lakierem kauczukowym?

Dokładnie tak samo, jak klasyczny manicure hybrydowy z tą różnicą, że bazę hybrydową wymieniamy na bazę kauczukową (ją też należy utwardzić w lampie UV lub LED).

  • Odsuń skórki i nadaj paznokciom odpowiedni kształt.
  • Odtłuść płytkę paznokcia.
  • Nałóż cienką warstwę bazy kauczukowej i utwardź w lampie UV 60S lub LED 30S.
  • Następnie nałóż pierwszą warstwę kolorowego lakieru kauczukowego lub hybrydowego i utwardź w lampie.
  • Z drugą koloru postępuj tak samo, jak z pierwszą.
  • Następnie pomaluj paznokcie cienką warstwą top coatu i tak jak w przypadku poprzednich warstw utrwal w świetle UV.

Jeśli wybierzesz bazę kauczukową od razu z kolorem, pomijasz krok 4 i 5.

Ile kosztuje manicure kauczukowy?

Baza kauczukowa kosztuje około 35 złotych. Współpracują z nią wszystkie lakiery hybrydowe. Za pojedynczy kolor zapłacisz około 20 złotych. 

Bazy i lakiery kauczukowe ma w swojej ofercie m.in. marka Niuqi (dostępna np. w Biedronce) i Didier Lab.

Więcej o modnym manicure: