French konstrukcyjny w wersji klasycznej i kolorowej: zobacz, jak zrobić to piękne zdobienie

french konstrukcyjny krok po kroku fot. Adobe Stock, marigo
French konstrukcyjny to jedno z bardziej skomplikowanych i czasochłonnych zdobień, jednak odpowiednia technika oraz trening sprawi, że będziesz wykonywać go raz-dwa. Możesz zdecydować się na bardzo delikatny, subtelny manicure albo postawić na szalony fantasy french z brokatem, cekinami oraz pyłkami.
/ 07.01.2023 05:21
french konstrukcyjny krok po kroku fot. Adobe Stock, marigo

French konstrukcyjny jest zdobieniem, do wykonania którego potrzebne jest doświadczenie oraz umiejętności w przedłużaniu paznokci. Można go wykonać, stosując dowolną metodę przedłużania. Zobacz, jak zrobić idealny french konstrukcyjny krok po kroku.

Spis treści:

  1. Co to jest french konstrukcyjny?
  2. Ile czasu robi się french konstrukcyjny?
  3. French konstrukcyjny krok po kroku
  4. Fantasy french

Co to jest french konstrukcyjny?

French konstrukcyjny to rodzaj zdobienia, w którym podstawa paznokcia oraz wolny brzeg budowane są osobno. Linie frencha nie są malowane przy pomocy lakieru hybrydowego, ale budowane przy pomocy żelu, akrylu lub akrylożelu. Dzięki temu możliwe jest tworzenie fantazyjnych zdobień na powierzchni przedłużenia. Tę technikę można stosować na każdej długości oraz kształcie paznokci. Najlepiej wygląda jednak na płytce przedłużonej dowolną techniką.

Na naturalnej, krótkiej płytce french konstrukcyjny nie będzie dobrze wyglądać. Jeśli jednak jest ona wystarczająco długa i ma regularny, równy kształt, można wykonać ten typ zdobienia.

Czym zrobić french konstrukcyjny?

French konstrukcyjny możesz wykonać przy pomocy produktów budujących, to znaczy: akrylożelu, żelu oraz akrylu. Zdobienie to nie uda się przy pomocy hybryd ani klasycznych lakierów.

Jeśli nie masz doświadczenia w pracy z produktami budującymi, zacznij od trenowania klasycznego french manicure, aby wypracować odpowiednią technikę, a dopiero później spróbuj swoich sił w budowaniu frencha żelem czy akrylem.

french konstrukcyjny

fot. French konstrukcyjny/Adobe Stock, Milan

Ile czasu robi się french konstrukcyjny?

Im większe masz doświadczenie w pracy żelami, tym krócej będzie trwać wykonanie frencha konstrukcyjnego. Czas ten zależy także od długości zdobienia, które chcesz wykonać.

Średnio zbudowanie, wypiłowanie i zabezpieczenie jednego paznokcia na sobie trwa ok. 20-30 minut. W przypadku pracy na klientce czas ten będzie krótszy. Popularne jest zdobienie w ten sposób tylko kilku paznokci, podczas kiedy resztę pokrywa się jednolitym kolorem lub pyłkiem. W ten sposób efektywne zdobienie powstaje w relatywnie krótkim czasie.

fot. French konstrukcyjny/Pinterest

French konstrukcyjny krok po kroku

French konstrukcyjny, jeśli pracujesz na naturalnej płytce, należy zacząć od wykonania "jajeczka" przy pomocy żelu budującego (lub akrylu/akrylożelu). 

Jajeczko z masy budującej musi mieć dość grubą "ścianę uśmiechu" - w miejscu łączenia z uśmiechem frencha powinna mieć ok. 1-1,5 mm. Wypiłuj ją delikatnie pilnikiem, a następnie przetrzyj cleanerem i wypełnij wolny brzeg żelem w dowolnym kolorze.

Na koniec całość lekko spiłuj z góry, aby nadać grzbietowi paznokcia idealny kształt, a następnie zabezpiecz top coatem albo masą budującą typu clear.

fot. French konstrukcyjny na przedłużeniu/Pinterest

O wiele częściej jednak french konstrukcyjny wykonuje się na przedłużanych paznokciach. Aby to zrobić, najpierw podłóż szablon pod naturalną płytkę i przy pomocy przezroczystego żelu budującego przygotuj szkielet. Musi być cienki, ale równy i stabilny. Bardzo ważne jest idealne podłożenie szablonu.

Po utwardzeniu szkieletu zacznij budować jajeczko frencha przy pomocy żelu typu cover, a następnie bardzo delikatnkie opiłuj ścianę cienkim pilnikiem o gradacji 180. Uważaj, aby nie uszkodzić przy tym szkieletu.

Na tym etapie musisz sobie wyobrazić gotowe zdobienie i zdecydować, gdzie mają się zaczynać tzw. wąsy frencha. Następnie masz dwie opcje: możesz pokryć szkielet hybrydą i zbudować wolny brzeg przezroczystym żelem albo użyć kolorowego produktu budującego. Na koniec spiłuj, nadając kształt i zabezpiecz top coatem.

fot. French konstrukcyjny krok po kroku/Pinterest

Kolorowy french konstrukcyjny, czyli jak zrobić fantasy french 3D

Fantasy french to bajecznie kolorowe zdobienie, w którym możesz puścić absolutnie wszystkie wodze (nomen omen) fantazji. Jego budowa jest podobna, jak w przypadku zwykłego frencha konstrukcyjnego, jednak na wolnym brzegu znajduje się nie sam żel budujący, ale także kolory hybrydowe, pyłki, cekiny oraz folie.

fot. Fantasy french konstrukcyjny/Pinterest

Dowolnym kolorem pomaluj szkielet w miejscu wolnego brzegu (po zbudowaniu i opiłowaniu jajeczka), a następnie "przyklej" do lakieru wybrane ozdoby. Im więcej, tym lepiej! Całość zabezpiecz przezroczystym żelem budującym, utwardź, a następnie opiłuj gotowy kształt i pokryj top coatem.

fot. Fantasy french/Pinterest

Fantasy french, a także każdy inny french konstrukcyjny, możesz wykonać także przy pomocy górnych form. Najlepiej do tego sprawdzi się gęsty akrylożel lub akryl. Możesz od razu wybudować jajeczko i wolny brzeg, a następnie tylko docisnąć formę, utwardzić (w przypadku akrylożelu) i wypiłować całość.

Pamiętaj, że fantasy french to bardzo precyzyjne zdobienie, więc podczas pracy każdy etap wykonuj bardzo ostrożnie. Nie zapominaj także o pilnowaniu, aby gotowy paznokieć miał prawidłowy kształt.

kolorowy french konstrukcyjny

fot. Fantasy french konstrukcyjny/Adobe Stock, elena

Czytaj także:
Primer kwasowy i bezkwasowy
Zapowietrzenia na paznokciach
Glazed donut nails
 

Redakcja poleca

REKLAMA