POLECAMY

Gdzie farbować włosy - w domu czy w salonie?

Chciałabyś odświeżyć kolor, pofarbować odrosty albo nałożyć farbę na swoje włosy po raz pierwszy? Dowiedz się, czym się różni farbowanie włosów w domu od tego w salonie fryzjerskim.

Fot. Fotolia

Farbowanie włosów

Blondynki chcą zmienić odcień na intensywniejszy. Brunetki pragną pogłębić barwę pasm, a rudowłose panie myślą o balejażu. Teraz te marzenia są na wyciągniecie ręki! Do dyspozycji mamy na rynku nowoczesne preparaty do koloryzacji – domowej lub profesjonalnej. Dzięki nim możemy bez trudu ukryć siwiznę, poprawić naturalny odcień lub eksperymentować z kolorami. Same lub przy pomocy fryzjera. Który sposób wybrać?

Farby z drogerii a farby profesjonalne

Farbując włosy w domu musimy pamiętać o tym, że taki zabieg wiąże się z ryzykiem i nie zawsze otrzymamy wymarzony kolor.

Farby domowe są mniej trwałe niż te profesjonalne, trudno również jest farbować długie pasma. Często też źle się one wypłukują i skapują w włosów. Farby stosowane przez fryzjerów w salonach, bazują natomiast na formułach zaawansowanych technologicznie. Są to bardzo innowacyjne technologie, które zapewniają optymalny komfort skóry głowy i mają zalety pielęgnujące włosy.

Dobór koloru farby

Poza tym, samodzielnie niezmiernie ciężko jest dopasować kolor. W salonie fryzjer dobierze właściwy odcień biorąc pod uwagę urodę, styl ubioru klientki, czy też jej temperament.

Farbowanie włosów jest zawsze sprawą indywidualną. Należy zastosować farbę, która będzie odpowiadała potrzebom danej osoby, dostosowaną do jej rodzaju włosów, dlatego tak ważna jest wizyta u fryzjera. Kieruje się on wyglądem i stanem oraz rodzajem włosów. Decydując się na skorzystanie z usługi fryzjerskiej możemy również liczyć na to, że uzyskany odcień będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Nie każde życzenie klientki jest możliwe do zrealizowania w warunkach domowych. Powiem więcej – praktycznie każda usługa koloryzacji wiążąca się z rozjaśnieniem włosów, ze względu zarówno na efekt końcowy jak i kondycję włosów po zabiegu powinna być przeprowadzana w salonie. Wizyta o fryzjera powinna być świętem dla włosów i chwilą dla siebie dla każdej kobiety. – przekonuje Katarzyna Budka, wieloletnia ekspertka  Montibello.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/4 miesiące temu
Do kogo chodzisz w In Harmony?
/8 miesięcy temu
Dawno temu pomalowałam sama włosy (z blondu chciałam przejść na czerń) no i od tej pory już nigdy nie pomyślałam o tym, żeby wziąć farbę do ręki. Kolor uratowała mi wtedy polecona przez koleżankę Martyna z Akademii Perfect Hair :)
/rok temu
Kiedyś sama farbowałam sobie włosy, bo miałam krótkie i to nie było trudne. Teraz mam włosy za łopatkę i zaczęłam się bardziej o nie troszczyć. Chodzę do fryzjera na farbowanie (do In Harmony) obowiazkowo! Mają lepsze farby, znają sie na tym co robią i nie niszczą włosów.
POKAŻ KOMENTARZE (4)