POLECAMY

Ta fryzura jest zawsze na czasie! Bob znów podbija nasze serca

Nieśmiertelny bob przez lata doczekał się już wielu wcieleń. Bywał krótki, długi, cieniowany, prosty, z grzywką lub bez. Tym razem powraca do nas w wersji blunt.

/ miesiąc temu
Ta fryzura jest zawsze na czasie! Bob znów podbija nasze serca

W klasycznym bobie włosy mają długość do końca żuchwy, są lekko podcieniowane z tyłu, z prostą grzywką. W takiej wersji nosiła go Coco Chanel i uczyniła z niego ikonę elegancji.  Zasada tej fryzury jest jedna – włosy muszą tworzyć prostą, zdecydowaną linię. I tej zasady trzyma się bob blunt.

Jak wygląda bob blunt?

To jedna z najmodniejszych fryzur sezonu jesień/zima 2017. Czym się wyróżnia? Włosy muszą być obcięte równo, tak jakby ktoś uciął je idealnie prosto tępymi nożyczkami. Stąd nazwa bob blunt (z ang. blunt cut czyli tępe cięcie). Przez takie cięcie fryzura wygląda dość kanciasto, a im bardziej, tym lepiej.

Czy może być z grzywką? Oczywiście. Chociaż częściej widuje się go tylko z przedziałkiem, jeśli nie wyobrażasz sobie uczesania bez grzywki, ta wersja jest również na topie. Grzywka może być wąska lub szeroka, krótka lub długa, prosta lub asymetryczna. Pamiętaj tylko by dopasować ją do kształtu twarzy i struktury włosów.

Do jakich włosów?

Bob blunt to fryzura, która najlepiej sprawdza się przy włosach krótkich i półdługich.  Takie strzyżenie jest idealne nawet dla włosów cienkich – optycznie je zagęszcza i dodaje objętości fryzurze. Jest też doskonałe do włosów średniej gęstości, a nawet do kręconych.

Jak go dopasować kształtu twarzy?

  • Długi bob z przedziałkiem pośrodku wysmukli okrągłą buzię, dobrze będzie też wyglądał przy owalnej.
  • Krótszy bob, do linii brody, pasuje do twarzy podłużnej.
  • Twarz trójkątna z niskim czołem lepiej będzie wyglądała w bobie klasycznym, z prostą grzywką.

Jak go układać?

Klasyczny bob zazwyczaj kojarzy się z włosami prostymi. Ale bob blunt rządzi się trochę innymi prawami. Można czesać go klasycznie, ale najlepiej wygląda wtedy, gdy włosy układają się w niedbałe fale, a fryzura wygląda jakbyś ją zrobiła w pięć minut.

Włosy uczesane gładko powinny być proste i sztywne, bez podwiniętych końcówek. Do ich ułożenia trzeba użyć kosmetyków wygładzających i prostownicy. Zanim przystąpisz do stylizacji spryskaj pasma preparatem termoochronnym. Na koniec nie zaszkodzi też odrobina nabłyszczacza.

Efekt takich płaskich fal osiągniesz układając włosy lokówką lub prostownicą. Chwytaj pasmo po pasmie, trzymając lokówkę lub prostownicę równolegle do głowy, tak by tylko “złamać" włosy, a nie zakręcać ich do końca. Takie złamane fale nadadzą włosom trochę nonszalancki wygląd, wzmocnią efekt tępego cięcia, dodadzą optycznie objętości. 

Polecamy więcej urodowych hitów:

Kosztuje zaledwie parę złotych! Ten produkt możesz stosować do każdego rodzaju włosów z problemami
Wiemy, jakiego kremu do twarzy używa Kasia Cichopek. To najlepiej zainwestowane 8 zł
Ania Starmach przefarbowała się na blond! Co sądzicie o tej metamorfozie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)